Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wygrana Czarnych na inaugurację w Kozienicach

Wygrana Czarnych na inaugurację w Kozienicach

W pierwszym dniu Międzynarodowego Turnieju im. Jana Skorżyńskiego siatkarze z Radomia w pięciosetowym spotkaniu pokonali przeciwników z Austrii. Pomimo lepszego początku gości mecz zakończył się w tie-breaku.

W pierwszym dniu międzynarodowego turnieju siatkarze rywalizowali w Kozienicach. Na inaugurację Berlin Recycling Volleys pokonał Duklę Liberec 3:1. Później na parkiecie hali Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu pojawiły się zespoły Posojilnica Aich/Dob (Austria) i Cerrad Czarni Radom. Goście zdecydowanie lepiej rozpoczęli potyczkę. – Od początku to rywale systematycznie nękali atomowymi zagrywkami, a z kolei nasi zawodnicy systematycznie psuli swoje serwy – podkreśla wksczarni.pl. Radomianie partię otwarcia przegrali 15:25.

Tymczasem od drugiego seta fani ujrzeli całkiem odmienioną drużynę Czarnych. – Od pierwszych piłek to radomianie rzucili się do ataku. Na środku świetnie radził sobie Bartłomiej Grzechnik, który bardzo dobrze rozumiał się w ataku z rozgrywającym Lukasem Kampą – relacjonuje portal radomskiego klubu. Mimo przestoju w środku seta podopieczni Roberta Prygla pewnie wygrali 25:18. Identycznym rozstrzygnięciem zakończyła się trzecia odsłona.

Długo zapowiadało się, że mecz zakończy się w czterech setach. Czarni utrzymywali nad rywalem cały czas bezpieczną wydawałoby się przewagę – 8:5, następnie 16:13. Pod koniec to przeciwnik zaczął jednak dyktować warunki gry. – Czarni roztrwonili całą przewagę, a rywale nie tylko wyszli na prowadzenie (21:20), ale również wygrali czwartego seta (25:21) – informuje wksczarni.pl.

W piątym secie przy stanie (8:7) Czarni zdobyli trzy punkty z rzędu. Był to decydujący moment spotkania. Tie-break zakończył się zwycięstwem drużyny z Radomia 15:11. Na miano najlepszego siatkarza według organizatorów zasłużył niemiecki rozgrywający Lukas Kampa.

W sobotę (27 września) siatkarze przeniosą się do Starachowic. Cerrad Czarni Radom o godzinie 18:30 zmierzą się z Berlin Recycling Volleys. Dwie godziny wcześniej na parkiecie w hali sportowej przy ul. Jana Pawła II 22 zagrają Dukla Liberec i Posojilnica Aich/Dob.

Cerrad Czarni Radom – Posojilnica Aich/Dob 3:2
(15:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:11)

Czarni Radom: Bołądź (15), Pliński (5), Grzechnik (11), Żaliński (10), Westphal (6), Kampa (7), Kowalski (libero) oraz Ostrowski (4), Grobelny (1), Kędzierski i Gutkowski (libero)
Posojilnica Aich/Dob: Woohlfi (9), Wawrzyńczyk (19), Satler (6), Grut (6), Koncilja (7), Nash (13), Kovacić (libero) oraz Zemlik, Palgut (1) i Pusnik (1)

źródło: SportRadom.pl