Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polska ma chrapkę na kolejne duże imprezy

Polska ma chrapkę na kolejne duże imprezy

fot. archiwum

Ogromny sukces sportowy i organizacyjny zakończonych niedawno mistrzostw świata siatkarzy zmobilizował PZPS do starań o kolejne duże imprezy w kraju. Na celowniku są: turniej finałowy Ligi Światowej 2015 oraz mistrzostwa Europy 2017.

Ciekawym pomysłem wydaje się również rewanż za finał mistrzostw świata na Stadionie Narodowym. Spotkanie to jest dopiero w fazie pomysłu, jednak samo wydarzenie z pewnością przyciągnęłoby rzesze kibiców. – To byłoby świetne widowisko. Gdyby znaleźli się sponsorzy, położyłoby się przy słupku milion dolarów i niech chłopaki grają. Jestem przekonany, że po raz kolejny udałoby się nam zapełnić Stadion Narodowy. Na szczegóły jest za wcześnie. Z nikim jeszcze o tym nie rozmawiałem. Poza tym trzeba byłoby znaleźć wolny termin w i tak wypchanym do granic możliwości kalendarzu – komentuje pomysł prezes Przedpełski.

Pomysł meczu na stadionie spotkał się z pozytywną reakcją ze strony samych reprezentantów kraju. Środkowy reprezentacji Polski Marcin Możdżonek zastanawia się nawet nad rozegraniem takiego meczu w ramach konkretnych rozgrywek. – Fajny pomysł. Jestem za. W 2006 roku po wicemistrzostwie świata Raul Lozano też chciał organizować rewanż na jakimś dużym stadionie. Wtedy się nie udało, może teraz na fali wielkiego sukcesu organizacyjnego polskich mistrzostw pomysł wypali i na stadion przyjdzie 60 tysięcy widzów. Może lepiej by było zamiast meczu towarzyskiego rozegrać na Narodowym jakiś mecz o punkty, na przykład Ligi Światowej – mówi Marcin Możdżonek.

Kolejną dużą imprezą rangi mistrzowskiej, o którą chcą starać się władze związku, to europejski czempionat, który miałby odbyć się na polskiej ziemi w 2017 roku. Po wspólnie przeprowadzonych wraz z Duńczykami mistrzostwach Europy w 2013 roku można zastanawiać się, czy organizacja imprezy tej rangi znów zostanie powierzona właśnie Polsce. – Włosi cztery lata temu byli gospodarzami mistrzostw świata mężczyzn, a w tym goszczą najlepsze żeńskie zespoły globu – komentuje Mirosław Przedpełski.

Na razie nie wiadomo, jakie kraje mogłyby włączyć się w ewentualną walkę z Polską o organizację mistrzostw Europy. – W październiku odbędzie się kongres europejskiej federacji i wtedy będziemy wiedzieli coś więcej – kończy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Pewne jest natomiast, które państwa będą walczyły o organizację przyszłorocznej Final Six Ligi Światowej. Iran oraz Brazylia już zgłosiły swoje kandydatury. – Udowodniliśmy, że potrafimy organizować wielkie imprezy. Czemu po mistrzostwach świata mamy nie zrobić kolejnych turniejów? – kończy szef związku.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved