Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Będziemy walczyć w każdym meczu

Michał Potera: Będziemy walczyć w każdym meczu

fot. Tomasz Tadrała

Drugiego dnia rozgrywek Memoriału Ambroziaka Indykpol AZS Olsztyn zdołał wywalczyć piąte miejsce w turnieju. - Czuję, że w lidze będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej - mówił po meczu libero olsztyńskiej drużyny, Michał Potera.

Dziewiąty już Memoriał Zdzisława Ambroziaka rozgrywany w ursynowskiej hali to dobra okazja do sprawdzenia formy poszczególnych zespołów przed rozpoczynającymi się niebawem ligowymi rozgrywkami. Indykpol AZS Olsztyn zajął piąte miejsce w tegorocznej imprezie po wygraniu spotkania z MKS-em Legią wspieranym przez kolegów z AZS-u Politechniki Warszawskiej. Towarzyski charakter turnieju nie wpłynął na rywalizację i wolę walki poszczególnych drużyn. – Zawsze jest rywalizacja. Gdyby miało jej nie być, to w ogóle byśmy tu nie przyjeżdżali – mówił po spotkaniu Michał Potera, libero AZS-u Olsztyn, który wcześniej brał udział w memoriale w barwach warszawskiego zespołu.

Za tydzień olsztyńscy siatkarze zmierzą się w Ergo Arenie z Lotosem Treflem Gdańsk. Podopieczny Krzysztofa Stelmacha nie ukrywał, że memoriałowe sparingi są świetną okazją przetestowania swoich umiejętności przed rozgrywkami PlusLigi. – To już ostatnie przetarcie, ostatni tydzień, ostatni sparing przed ligą. Czuję, że w lidze będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. Mamy tydzień, żeby popracować. W niedzielę gramy w Gdańsku. Mam nadzieję, że będzie dobrze – stwierdził Potera.

Nie mogło zabraknąć wątku byłego klubu olsztyńskiego zawodnika. Przez dwa sezony Michał Potera reprezentował AZS Politechnikę Warszawską, a w czasie turnieju dwukrotnie musiał stanąć przeciwko podopiecznym Jakuba Bednaruka. – Pozostaje sentyment. Dwa lata spędziłem w tej hali, więc nie ukrywam, że emocje były większe. Co prawda to tylko sparing, więc nie traktowałem tego szczególnie. Myślę, że ligowe rozgrywki będą bardziej emocjonujące, zwłaszcza że przyciągają więcej kibiców. Na razie był to dla mnie kolejny mecz – zakończył libero, który wspomniał także o tym, że szybko udało mu się znaleźć wspólny język z kolegami z nowego zespołu. – Przygotowujemy się od dwóch miesięcy. Myślę, że nie było problemu z aklimatyzacją, szczególnie że połowę zawodników znam, z większością grałem, więc nie ma żadnego problemu – dodał zawodnik. Według olsztyńskiego libero także współpraca z trenerem okazała się być bardzo dobra. – Ze szkoleniowcem dobrze mi się współpracuje. Wiadomo, że trener jest jednym z najlepszych przyjmujących w historii polskiej siatkówki, więc jest w stanie dużo pomóc na mojej pozycji, szczególnie jeśli chodzi o przyjęcie i obronę. Faktycznie, dobrze ustawia zespół i mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna – stwierdził.Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych każda z drużyn stawia sobie cele, które ma zamiar konsekwentnie realizować. Libero olsztyńskiego zespołu zdradził, że w tym sezonie podopieczni Stelmacha aspirują wysoko. – Celem będzie wygrywanie każdego meczu. Liga się poszerzyła, jest mocna. Na pewno znów będzie troszeczkę loterii, jak to było w zeszłym roku. Jedni mieli być mocni, a okazali się słabsi, inni mieli grać gorzej, a zaskoczyli formą. Na przykład AZS Politechnika Warszawska – mieliśmy mieć słabszy sezon, a okazaliśmy się pretendentem do gry w pucharach europejskich. Myślę, że w tym sezonie szczególnie ważne będą mecze z teoretycznie słabszymi drużynami, gdyż nie będą one tak łatwe do pokonania, jak się wydaje. Będziemy walczyć o punkty w każdym meczu – zapewnił siatkarz. Zaznaczył też, że w zespole ma zamiar zrealizować swoje osobiste cele. – Chciałbym jak najwięcej grać, zdobywać doświadczenie, jak najlepiej bronić, przyjmować, wystawiać i być najlepszym zawodnikiem – zakończył z uśmiechem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved