Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Paniączyk: Nie ma nic cenniejszego od motywacji

Michał Paniączyk: Nie ma nic cenniejszego od motywacji

fot. archiwum

Dziś ruszają rozgrywki w II lidze mężczyzn. Rzutem na taśmę pojawił się w nich zespół z Gniezna. Będzie to z pewnością czas na ogranie. - Chcielibyśmy zdobyć cenne doświadczenie - powiedział Strefie Siatkówki Michał Paniączyk.

KS Gniezno pojawiło się w drugiej lidze. Trochę to trwało…

Michał Paniączyk:Biurokracja (śmiech). Ciężko przekonać wszystkich do czegoś, czego nie znają. W Gnieźnie nigdy nie było zawodowej siatkówki, a fakt, że niestety nie udało nam się awansować sportowo, nie podnosi naszych notowań. Nie mieliśmy łatwo.

Kto był waszym największym sprzymierzeńcem w walce o drugoligowe parkiety?



Ująłbym to trochę inaczej. Stworzyła się szansa gry w drugiej lidze i z niej skorzystaliśmy. Myślę, że duży wpływ na to miały mistrzostwa świata w siatkówce, które w pewnym sensie były promocją tej dyscypliny.

Mieliście mało czasu na przygotowania..

Każdy z nas przygotowywał się pod kątem fizycznym indywidualnie. Zaczęliśmy wraz z początkiem września, przez to zmuszeni byliśmy od razu zacząć od siatkówki.

Do jakich zmian kadrowych doszło po tym, jak dowiedzieliście się, że pojawicie się w drugiej lidze?

Do zespołu dołączyli głównie zawodnicy z uczelnianego zespołu Politechniki Poznańskiej, którzy w zeszłym sezonie z przyczyn organizacyjnych nie mogli nas wspomóc. W tym roku stworzyła się taka możliwość i dołączyli do nas: Piotr Pankowski (rozgrywający), Grzegorz Wawrzyniak (atakujący), Szymon Kugiejko (środkowy), Marcin Szczechowicz (przyjmujący) oraz Bartosz Pawlak. Niestety nasze szeregi opuścił Michał Sadowski, który zdecydował się na grę w Poznaniu.

Jakie macie cele na zaczynający się sezon?

W każdym meczu będziemy walczyć, żeby wyszarpać zwycięstwo przeciwnikowi. Jeśli ma się to wiązać z utrzymaniem, będziemy się cieszyć. Chcielibyśmy również zdobyć cenne doświadczenie w organizacji rozgrywek na szczeblu drugiej ligi. Niezwykle istotna będzie sama reklama siatkówki w Gnieźnie.

Kogo oceniasz jako faworyta w waszej grupie? Kto będzie najłatwiejszym przeciwnikiem, a gdzie widzisz wasze miejsce?

– Myślę że prym w naszej grupie będą wiodły zespoły, które mają już doświadczenie zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze. Z drugiej strony w zespołach, które startują jako beniaminek, również grają zawodnicy, którym gra na drugoligowych parkietach nie jest obca. Zawsze twierdziłem, że jest się na tyle dobrym, na ile zagrało się ostatni mecz, więc z typowaniem się wstrzymam.

Czego potrzeba wam jako drużynie, aby grać o najwyższe cele?

– Nie ma nic cenniejszego od motywacji. Jeśli nie zabraknie nam motywacji i oczywiście zdrowia, to większy czy mniejszy sukces na pewno nadejdzie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved