Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Słaby start Ślepska, komplet punktów dla Victorii

I liga M: Słaby start Ślepska, komplet punktów dla Victorii

Bardzo udaną inaugurację I ligi mają za sobą siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych. Podopieczni trenera Janczaka na wyjeździe bez straty seta ograli Ślepsk Suwałki, już w pierwszym meczu pokazując, że chcą liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Początek spotkania należał do gości, którzy po zbiciu Łukasza Kaczmarka wyszli na prowadzenie 5:2. W kolejnych minutach podopieczni trenera Poskrobko próbowali odrabiać straty, ale ich dobra postawa w bloku to było zbyt mało, by doprowadzić do remisu. W dodatku po czasie technicznym na środku zatrzymany został Łukasz Rudzewicz, a po punktowej zagrywce Szymona Piórkowskiego zaczął powiększać się dystans pomiędzy oboma zespołami (12:8). Chwilę później suwalczanom przytrafiło się kilka błędów, przez co przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ślepsk stać było jeszcze na jeden zryw w tym secie, po którym – za sprawą Karola Rawiaka – zbliżył się do beniaminka na dwa oczka, lecz końcówka wyraźnie należała do Victorii. Asem serwisowym popisał się w niej  Kaczmarek, a błąd popełnił Kamil Skrzypkowski. Ostatecznie tę część meczu na swoją korzyść rozstrzygnęli wałbrzyszanie (25:20).

Na początku drugiej odsłony oba zespoły walczyły punkt za punkt. Obaj rozgrywający próbowali prowadzić urozmaiconą grę, aby jak najbardziej utrudnić grę przeciwnikom. To jednak wiązało się z tym, że obie ekipy udane akcje przeplatały błędami, ale do pierwszego czasu technicznego żadna z nich nie odskoczyła chociażby na dwa oczka. Ta sztuka jako pierwszym udała się podopiecznym trenera Janczaka, którzy dzięki błędom przeciwników objęli prowadzenie 12:9. W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Kaczmarek, a kolejne pomyłki gospodarzy powodowały, że ich sytuacja w drugim secie robiła się coraz trudniejsza. Udane zagrania Rawiaka dały jeszcze nadzieję Ślepskowi na odwrócenie losów tej części meczu, ale słaba gra Skrzypkowskiego sprawiła, że dystans punktowy dzielący oba zespoły szybko ponownie wzrósł do sześciu oczek. Wprawdzie w końcówce asem serwisowym popisał się jeszcze Przemysław Smoliński, ale jedna jaskółka wiosny nie uczyniła, a wałbrzyszanie pewnie wygrali drugą odsłonę 25:19, a zakończył ją as serwisowy Piórkowskiego.

W trzeciej partii początkowo toczyła się wyrównana walka, co mogło dawać nadzieję gospodarzom na osiągnięcie lepszego wyniku. W tej części meczu musieli oni rzucić na szalę resztki sił, bowiem był to ostatni moment, w którym mogli przeciwstawić się rywalom. Jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną błąd popełnił Skrzypkowski, a na środku zatrzymany został Smoliński, przez co goście odskoczyli na trzy oczka (8:5).W kolejnych minutach Ślepsk nie zamierzał tanio sprzedawać skóry. Ambitnie walczył o zniwelowanie strat i ta sztuka mu się udała, bowiem w środkowej fazie seta przegrywał tylko jednym oczkiem. W dodatku w ataku pomylili się Arkadiusz Olczyk i Bartłomiej Krulicki, a na świetlnej tablicy pojawił się remis (18:18). W decydujących momentach błąd popełnił Wojciech Winnik, a Victoria była coraz bliżej końcowego triumfu. Oczka zdobywane przez Kaczmarka i Krulickiego poprowadziły beniaminka do zwycięstwa 25:21 i podniesienia z parkietu w Suwałkach trzech oczek.

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3
(20:25, 19:25, 21:25)

Ślepsk: Obrębski, Winnik, Rawiak, Skrzypkowski, Rudzewicz, Smoliński, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Urbanowicz, Modzelewski i Gonciarz
Victoria: Fijałek, Karpiewski, Piórkowski, Kaczmarek, Krulicki, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Filipiak i Kamiński