Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo APP Krispolu Września

I liga M: Pewne zwycięstwo APP Krispolu Września

fot. Kuba Makowski / APP Krispol Września

W inauguracyjnym spotkaniu I ligi wrzesińscy siatkarze w trzech setach pokonali Kęczanina Kęty. Goście sprawili kłopot Krispolowi jedynie w pierwszej partii. Tym samym podopieczni Marka Jankowiaka rozpoczęli sezon od zdobycia kompletu punktów.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę przy stanie 10:5. Siatkarze APP Krispolu popełniali zbyt dużo błędów własnych, Kęczanin pewnie to wykorzystywał. Trener Marek Jankowiak szybko wziął czas, gospodarze tracili do rywali nawet siedem oczek. Pomarańczowi wrócili do gry po asie Marcina Iglewskiego (12:17). Po chwili atak Dobosza i blok Antosika zmniejszyły stratę do trzech punktów (15:18). Kapitalna seria gospodarzy doprowadziła do remisu po 24. Wojnę nerwów na przewagi wygrał APP Krispol za sprawą Dobosza, który zaserwował asa.

W drugim secie goście dotrzymywali kroku rywalom do pierwszej przerwy technicznej, na której prowadzili 8:7. Później inicjatywę przejęli wrześnianie, a przede wszystkim Mateusz Jasiński. Nowy przyjmujący APP Krispolu punktował serwisem, blokiem i w ataku. Za jego sprawą gospodarze uciekli na siedem oczek (16:9). Wysokiego prowadzenia już nie oddali. Partię zakończył mocną zagrywką Paweł Sęk, nowy atakujący zespołu z Wrześni.

Pomarańczowi poszli za ciosem w kolejnej odsłonie. Ponownie swoją przewagę zaczęli systematycznie budować po przerwie technicznej. Potrójny blok przy stanie 15:9 dał im kontrolę i spokojną końcówkę. Kęczanin nie był już w stanie odwrócić losów spotkania i APP Krispol pokonał gości z Kęt 3:0. – Pierwszy set był bardzo ciężki z jednej prostej przyczyny – rywalom wszystko wychodziło: zagrywka, obrona i atak. Na całe szczęście w samej końcówce udało nam się przechylić szalę zwycięstwa. A później już samo poleciało – mówił na gorąco MVP pojedynku, Mateusz Jasiński.APP Krispol Września – UMKS Kęczanin Kety 3:0
(29:27, 25:16, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki oraz tabela I ligi M

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved