Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Torunianki przetestowały nową halę i wygrały

Torunianki przetestowały nową halę i wygrały

Siatkarki Budowlanych Volley Toruń i ŁKS-u Commercecon Łódź rozegrały dwa sparingi przed rozpoczynającym się sezonem. W pierwszym spotkaniu wygrały torunianki 3:1. W drugim prowadziły 2:0 i trzeba było przerwać mecz.

Pierwszy set czwartkowego spotkania był bardzo wyrównany, walka toczyła się na przewagi, ostatecznie wygrały gospodynie 29:27. Druga partia od początku do końca toczyła się pod dyktando Budowlanych Volley Toruń, które zwyciężyły 25:13. Trzecia odsłona to znakomita gra siatkarek ŁKS-u, które pewnie wygrały 25:13. – Pewne rozluźnienie zapanowało na boisku, wydaje mi się, że to była główna przyczyna. Wiedziałyśmy, że wygrywamy 2:0, więc zbyt mocno się uspokoiłyśmy i myślałyśmy, że łatwo wygramy 3:0. Tak się nie stało, ale w czwartym secie już się spięłyśmy i wygrałyśmy cały mecz – powiedziała Roksana Brzóska, przyjmująca toruńskiego zespołu. Jak wspomniała zawodniczka Budowlanych, czwarty set już kontrolowały, utrzymywały przewagę i zwyciężyły 25:16.

W piątkowe przedpołudnie odbyło się spotkanie rewanżowe. Dwa sety pewnie wygrały torunianki (25:18, 25:15). W trzeciej partii mecz został przerwany, ponieważ kontuzji uległa kolejna zawodniczka ŁKS-u. – Na pewno czujemy się pewniej po zwycięstwie z ŁKS-em, ale czeka nas jeszcze sporo pracy. Będziemy pracować nad tym, żeby było coraz lepiej. Dzisiaj nie graliśmy normalnego sparingu, tylko trenerzy chcieli przećwiczyć pewne ustawienia. Niestety, musieliśmy skończyć mecz z powodu kontuzji zawodniczki z Łodzi – przyznała atakująca Budowlanych, Sandra Szczygioł.

Torunianki czekają na pierwszy mecz w sezonie, który rozegrają w nowej hali. – Czekałyśmy na to, żeby się pokazać przed własną publicznością. Na pewno było to fajne uczucie. Trenujemy w tej hali od początku okresu przygotowawczego, więc jesteśmy już przyzwyczajone. Hala jest nowym obiektem, więc trenuje się w niej bardzo dobrze, jesteśmy zadowolone, że w tym sezonie będziemy w niej grać. Mam nadzieję, że ta hala będzie naszym atutem i będziemy w niej wygrywać – powiedziała Szczygioł. – W dużej hali wcześniej nie trenowałyśmy, dlatego odczuwamy mały niepokój. Ale w naszym składzie jest wiele doświadczonych zawodniczek, więc jestem przekonana, że zagramy dobry mecz, zrobimy fajne widowisko, a przede wszystkim wygramy ten mecz, bo trzy punkty są najważniejsze. Na szczęście mamy jeszcze tydzień do startu ligi, więc możemy poprawić niektóre niedociągnięcia, szczegóły. Mam nadzieję, że już w pierwszym meczu ligowym nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej i być może wynik będzie jeszcze lepszy – dodała Brzóska.

źródło: inf. własna, volleytorun.pl