Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kuciapiński: Każdy zawodnik regeneruje się inaczej

Tomasz Kuciapiński: Każdy zawodnik regeneruje się inaczej

fot. archiwum

Dużymi krokami zbliża się początek nowego sezonu. Z każdym dniem do drużyny mistrza Polski dołączają kolejni zawodnicy, którzy brali udział w mistrzostwach świata. Brakuje jeszcze kilku, w tym głównych aktorów - Kłosa, Winiarskiego i Wlazłego.

Czy po kilkumiesięcznych, ciężkich przygotowaniach do mundialu będą gotowi do rozpoczęcia sezonu ligowego? Fizjoterapeuta PGE Skry Bełchatów Tomasz Kuciapiński nie ma wątpliwości, że tak. – Jestem o to spokojny. Jeżeli chodzi o odpoczynek, to każdy ma indywidualne podejście. Myślę, że taki turniej opatrzony jest sporym ładunkiem emocjonalnym. W momencie kiedy się kończy, to z zawodników schodzi powietrze i potrzebują trochę wolnego. Przede wszystkim po to, aby wrócić do domu, spotkać się z rodziną czy ze znajomymi. Chodzi o to, aby odseparować się od drużyny, która zajmowała im ostatnie tygodnie. Na pewno każdy zawodnik inaczej się regeneruje, ale tak naprawdę nie ma też czasu na jakąś dłuższą przerwę, ponieważ już niedługo rusza liga. Myślę, że zawodnicy też są tego świadomi i po małej przerwie z chęcią wrócą do zajęć – powiedział.

Podczas mundialu zawodników PGE Skry omijały urazy. Z małym wyjątkiem – problemy z plecami miał Michał Winiarski. – Turniej był bardzo długi i na pewno odezwą się jakieś problemy przeciążeniowe. Jeżeli chodzi o Michała Winiarskiego, na dziś wygląda to dobrze. Jego wysiłek w tych mistrzostwach był na pewno spory. Przytrafiła mu się kontuzja, która była leczona na szybko, więc też trzeba wziąć pod uwagę, że może być różnie, ale oby się nic nie działo. Odczuł trudy tego turnieju i na pewno będzie potrzebował trochę czasu na regenerację – dodał Tomasz Kuciapiński.

Złocili medaliści mistrzostw świata dołączą do zespołu (oprócz Andrzeja Wrony, który już trenuje z drużyną) w Oleśnicy.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved