Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed sezonem PlusLigi – MKS Banimex Będzin

Przed sezonem PlusLigi – MKS Banimex Będzin

fot. archiwum

Z niewieloma zmianami w składzie w stosunku do poprzedniego sezonu i brakiem własnej hali, ale za to z dużymi nadziejami - tak MKS Banimex Będzin podejdzie do debiutanckiego sezonu w polskiej ekstraklasie siatkówki.

Drużyna z Będzina małymi kroczkami dążyła do PlusLigi od 2001 r., aż w maju tego roku po pozytywnym akcesie dołączyła do grona najlepszych, razem z Cuprum Lubin. Trener Damian Dacewicz i jego nowa kadra dostała od zarządu na realizację tego celu dwa lata. Z racji tego, że udało się to wcześniej, niż zakładano, to obecny skład niewiele się zmienił, gdyż wszystkich zawodników obowiązywały jeszcze kontrakty. Na opuszczenie klubu zdecydowali się tylko nieliczni. Dawid Żłobecki został przeniesiony do drużyny Młodej Ligi, której trenerem został statystyk Adrian Pawłowski. Mateusz Urbanowicz i Maciej Wołosz nie widzieli w tym sezonie dużych szans na granie w wyjściowej szóstce, więc pozostali w I lidze – pierwszy przeszedł do Kęczanina Kęta, a drugi do Espadonu Szczecin. Natomiast szeregi Płomienia Sosnowiec będzie reprezentował Michał Kocyłowski. Z klubem na dobre pożegnał się wieloletni zawodnik MKS-u Dariusz Syguła, który przez ostatni sezon pełnił rolę kierownika zespołu, ale nadal czynnie grał w Aluronie Warcie Zawiercie. W pierwszym zespole grał od 2002 roku i pełnił rolę kapitana.

Po przebrnięciu wymaganego procesu zmiany na spółkę akcyjną rozwiązał się worek z nowymi nazwiskami. Do tego czasu były tylko plotki, z których prawie żadna się nie potwierdziła. Pierwszy na liście oczekujących na potwierdzenie był atakujący Mikołaj Sarnecki, a o jego transferze do Będzina informowała strona słowackiego klubu VK Chemes Humenné. Po dwóch latach gry wywalczył tam mistrzostwo i wicemistrzostwo oraz Puchar Słowacji. Zdobył także nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika sezonu. W nowym zespole będzie rywalizował z Janem Królem i Tomaszem Tomczykiem. Dużo mówiło się o przejściu kolejnego zawodnika z AZS-u Częstochowa. Obaj trenerzy Dacewicz i Stelmach byli silnie związani z tym zespołem i zapewne nie trudno było im przekonać Miłosza Hebdę. Przyjmujący cztery lata spędził pod Jasną Górą, gdzie zdobył w 2012 roku Puchar Challenge. Kolejnym wzmocnieniem jest drugi przyjmujący Maciej Pawliński z AZS-u Politechnika Warszawska, gdzie był kapitanem drużyny i również w MKS-ie Banimeksie będzie pełnił tę funkcję. Nowym libero został Robert Milczarek z Lotosu Trefla Gdańsk, który będzie zmieniał się na tej pozycji z Marcinem Mierzejewskim. Z racji tego, że dotychczasowy rozgrywający Andrzej Stelmach postanowił skupić się na roli drugiego trenera, to do klubu dołączył Tomasz Kowalski z KPS-u Siedlce i będzie równorzędnym zmiennikiem dla Jakuba Oczko. Nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o pozycję środkowych. Na tej pozycji będą grali Hunek, Gaca i Warda. Może to być najsłabszy punkt tego zespołu.

Przygotowania do sezonu podopieczni Dacewicza rozpoczęli wraz z początkiem sierpnia we własnych obiektach. Potem treningi przeniosły się do hali w Sosnowcu, w której będą rozgrywane spotkania PlusLigi. Pierwszy sparing będzinianie odbyli z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Głogówku, gdzie przegrali 1:3. W turnieju w Połczynie-Zdrój będzińscy siatkarze wyszli zwycięsko z meczu z Czarnymi Radom (3:2), ale ulegli niedawnym rywalom z walki o 3. miejsce w I lidze – Cuprum Lubin 0:3. Tydzień temu MKS Banimex Będzin po raz kolejny został zaproszony do gry w turnieju Beskidy 2014 i po pierwszym dniu rywalizacji był na czele grupy. Najpierw będzinianie wygrali 2:1 z czeskim VK Ostrava, a później pokonali I-ligowy Aluron Warta Zawiercie 2:1. W finale musieli stawić czoła gospodarzom, z którymi przegrali już 1:3.Przed inauguracją rozgrywek MKS zmierzy się jeszcze z Effectorem Kielce. Zarząd nie sprecyzował dokładnie, o co podopieczni trenera Dacewicza mają walczyć w nadchodzącym sezonie, ale zawodnicy sami narzucili sobie za cel awans do play-off. Czy im się to uda? Liga zweryfikuje wszystko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved