Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Problemy zdrowotne w AZS-ie Zielona Góra tuż przed startem ligi

Problemy zdrowotne w AZS-ie Zielona Góra tuż przed startem ligi

fot. archiwum

W drugiej grupie II ligi mężczyzn do walki o czołowe miejsca chciałby się włączyć AZS Zielona Góra, w którym nie doszło do rewolucji kadrowej. Jednak początek sezonu nie musi być łatwy dla podopiecznych trenera Palucha, bo ostatnio zmagali się z chorobami.

W minionym sezonie zielonogórzanie awansowali do drugiej fazy rozgrywek, ale w niej już nie udało im się zająć jednego z dwóch czołowych miejsc, dających awans do turnieju półfinałowego. W rozpoczynających się jutro rozgrywkach podopieczni trenera Palucha zapewne także będą chcieli zajść jak najdalej. Ich sporym atutem może być stabilność składu, bowiem w zespole pozostała większość graczy, którzy bronili jego barw w minionych rozgrywkach. Nowym jego nabytkiem został Jędrzej Jasnos, który wcześniej rywalizował na parkietach Młodej Ligi. – Chciałbym nabrać więcej doświadczenia. Bardzo dobrze mówi się o treningach Tomasza Palucha, dlatego przyjechałem do Zielonej Góry, aby tutaj nauczyć się czegoś więcej – podkreślił 19-letni przyjmujący.

Na inaugurację sezonu akademicy zmierzą się na wyjeździe z Siatkarzem Oleśnica. Szkoleniowiec ekipy z Zielonej Góry ze sporą ostrożnością podchodzi do tego spotkania, tym bardziej że ostatnio w treningach nie brali udziału dwaj kluczowi gracze. – Mamy ciężki okres, bo zaczyna się już liga, a w zespole mamy mały szpital. Z podstawowej szóstki dwóch zawodników jest dość poważnie chorych. Łukasz Klucznik ma anginę ropną, Wiktor Zasowski też nie uczestniczył ostatnio w treningach. Ale nie poddajemy się. Jestem dobrej myśli. Liczę, że do soboty się wykurujemy – powiedział na antenie Radia Zachód Tomasz Paluch, szkoleniowiec akademików.

Zdaniem trenera zielonogórzan każdy punkt wywieziony z Oleśnicy będzie dla jego zespołu bardzo wartościowy. – Siatkarz to bardzo doświadczony zespół. Znam tych chłopaków. Większość z nich jest w moim wieku. Uważam, że zdobycie nawet jednego punktu będzie niezłym rezultatem – ocenił Paluch. – Przeciwnik jest wymagający, ale jakoś sobie z nim poradzimy – dodał Jasnos.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved