Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Espadon niemal w komplecie, Filipowicz uzupełni skład beniaminka?

Espadon niemal w komplecie, Filipowicz uzupełni skład beniaminka?

fot. archiwum

Tuż przed startem pierwszoligowych zmagań skład Espadonu Szczecin został niemal skompletowany. Szeregi beniaminka wzmocniło kilku doświadczonych zawodników. Na testach w Szczecinie przebywa jeszcze libero Czarnych Radom, Paweł Filipowicz.

Potwierdziły się informacje publikowane na naszych łamach w kontekście składu Espadonu Szczecin. Klub potwierdził, że nowym rozgrywającym beniaminka I ligi został Mateusz Leszczawski, który o miano podstawowego sypacza będzie rywalizował z Wojciechem Kwietniem, dotychczas podstawowym graczem Morza Bałtyk. Wciąż w Szczecinie grał będzie także Jakub Makar. Ten młody atakujący o miejsce w wyjściowej szóstce walczył będzie z Łukaszem Pietrzakiem, przenoszącym się do stolicy województwa zachodniopomorskiego z Bełchatowa. Na środku siatki pierwsze skrzypce powinien grać Marcin Nowak, najbardziej doświadczony zawodnik szczecińskiego zespołu. O drugie miejsce na środku siatki rywalizowali będą – Janusz Gałązka, Bartosz Cedzyński oraz Damian Markiewicz, który ostatecznie z ataku został przestawiony na środek siatki.

Kapitanem Espadonu będzie Maciej Kordysz, który najprawdopodobniej z Maciejem Wołoszem będzie wiódł prym w przyjęciu beniaminka. Jednak w obwodzie jest jeszcze trzech młodych przyjmujących – Adam Tołoczko, Daniel Zabłocki oraz Patryk Orłowski, którzy zapewne łatwo nie oddadzą miejsca w podstawowym składzie bardziej doświadczonym kolegom. Na libero w szczecińskiej ekipie występował będzie Kamil Dembiec. Być może drużyna prowadzona przez trenera Michalczyka uzupełniona będzie jeszcze jednym libero. Mowa o Pawle Filipowiczu, który ostatnio bronił barw Cerradu Czarnych Radom. Obecnie zawodnik ten przebywa na testach w Szczecinie, a w najbliższych dniach zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie jego ewentualnego zakontraktowania.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved