Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Damaske dołączyła do sopockiego Trefla

Damaske dołączyła do sopockiego Trefla

fot. Tomasz Tadrała

Jedna z najbardziej obiecujących polskich przyjmujących młodego pokolenia dołączyła do zespołu PGE Atomu Trefla Sopot. 18-letnia Magdalena Damaske związała się z sopockim klubem wieloletnim kontraktem.

Obecność Damaske w PGE Atomie Treflu wynika ze ścisłej współpracy klubu z gdańską Gedanią. To dzięki temu młoda przyjmująca, która często określana jest mianem siatkarskiego diamentu, będzie reprezentować barwy dwukrotnych mistrzyń Polski. – Bardzo się cieszę, że tak utalentowana zawodniczka będzie w naszym zespole. Poprzez siatkarki formatu Magdy wdrażamy naszą wizję budowania zespołu opartego na zawodniczkach z regionu Pomorza, a tu nie brakuje talentów. Zresztą jest to region, w którym jest naprawdę wiele sukcesów na tle szkoleniowym, zwłaszcza w klubie, jakim jest Gedania – wyjaśnia zakontraktowanie zawodniczki prezes PGE Atomu Trefla Sopot, Roman Szczepan Kniter.

Damaske w 2013 roku wywalczyła tytuły mistrzowskie w kraju w kategorii kadetek i juniorek, a rok później obroniła tytuł w drugiej z tych kategorii wiekowych. Te trzy złote medale zawędrowały na konto młodej zawodniczki dzięki reprezentowaniu barw Gedanii – w tych zaś przyjmująca nadal będzie mogła rywalizować na poziomie juniorskim, reprezentując barwy gdańskiej drużyny. Urodzona w Rumi siatkarka ma za sobą także występy w reprezentacji Polski – w 2013 roku świętowała z kadetkami wywalczenie mistrzostwa Europy, a w 2012 roku zdobyła brązowy „krążek” w mistrzostwach Europy Wschodniej.

Na koncie 18-latki jest także sporo znaczących wyróżnień indywidualnych. Mierząca 185 centymetrów siatkarka w tym roku została uznana najlepszą przyjmującą mistrzostw Polski juniorek. W 2013 roku była zaś MVP w kategoriach wiekowych kadetek i juniorek, a także najlepiej atakującą i przyjmującą odpowiednio w każdej z nich.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved