Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sao Paulo: Polacy ze zmiennym szczęściem

WT Sao Paulo: Polacy ze zmiennym szczęściem

W porannej sesji meczowej turnieju WT Grand Slam w brazylijskim Sao Paulo nie zawiedli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy bez straty seta pokonali włoską parę - Tomatis/Ranghieri. Przegrały zaś duety Łosiak/Kantor oraz Kosiak/Rudol.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pewnie rozpoczęli premierową partię spotkania z Włochami. Szybko narzucili swój styl gry i osiągnęli przewagę, kontrolując poczynania na boisku. Ostatecznie Polacy bez problemu pokonali zawodników z Półwyspu Apenińskiego 21:17. Druga partia miała podobny przebieg. Biało-czerwoni nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i ponownie pokonali parę Tomatis/Ranghieri 21:17.

W innym spotkaniu Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie dali rady rosyjskim zawodnikom, którzy do turnieju głównego awansowali po przebrnięciu kwalifikacji – Barsoukowi i Liaminowi. Pierwsza partia tego pojedynku należała do przeciwników naszego zespołu. W drugiej podrażnieni przegraną Polacy rzucili się do ataku i pokonali rywali 21:18. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w tie-breaku. Z biało-czerwonych jakby uszło powietrze i nie byli oni w stanie nawiązać walki, przegrywając 8:15.

W sesji dopołudniowej (czasu lokalnego) swój mecz rozegrali jeszcze Maciejowie Rudol i Kosiak. Ich rywalami był doświadczony amerykański duet – Gibb/Patterson. Kosiak i Rudol dobrze rozpoczęli premierową odsłonę. Na przerwie technicznej prowadzili 11:10. W końcówce to jednak rywale doszli do głosu i wykorzystując swoje większe doświadczenie, rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść. Zawodnicy z USA poszli za ciosem od początku drugiej odsłony i wypracowali sobie dość bezpieczną przewagę jeszcze przed przerwą techniczną, na którą zespoły udały się przy stanie 12:9 dla Amerykanów. Później przewaga rywali biało-czerwonych jeszcze wzrosła. Gdy tablica wskazywała wynik 16:11, nasi zawodnicy poprosili o czas. Losy pojedynku już się nie zmieniły. Polacy przegrali 14:21 i w całym meczu 0:2.

Fijałek/Prudel POL [2] – Tomatis/Ranghieri ITA [18] 2:0
(21:17, 21:17)

Łosiak/Kantor POL [16] – Barsouk/Liamin RUS [32] 1:2
(16:21, 21:18, 8:15)

Gibb/Patterson USA [9] – Kosiak/Rudol POL [25] 2:0
(21:19, 21:14)

Ostatni pojedynek grupowy przyniósł trzecią już porażkę duetowi Kosiak/Rudol. Grając w zestawieniu H, polska para nie zdołała w przeciągu całego turnieju wygrać choćby seta, a w kończącym ich udział w zawodach pojedynku lepsi okazali się Francuzi Krou/Rowlandson. Jeszcze po pierwszej części partii premierowej biało-czerwoni starali się walczyć, ale po przegranej w niej nie potrafili nawiązać walki w kolejnej odsłonie. Całe zawody w Sao Paulo to ważne doświadczenie dla tego młodego, polskiego duetu, co z pewnością będzie owocować w kolejnych rozgrywkach w przyszłym roku.

Koniec rozgrywek grupowych okazał się także mało udany dla pary Łosiak/Kantor. Polacy musieli uznać wyższość brazylijskiej pary Alison/Bruno, która w zawodach rozstawiona jest z numerem 1. Dużo bardziej doświadczony Alison wykorzystywał swoje ogranie na siatce, a w polu obrony wspomagał go jego partner. Nasi reprezentanci popełniali trochę błędów i nie mogli skończyć swoich akcji, choć w przeciągu całego spotkania nie spisywali się najgorzej. Mimo porażki Łosiak i Kantor zagrają w kolejnej rundzie, a ich rywalami będą bracia Ingrosso.

Solidarnie do pozostałych polskich par team Fijałek/Prudel także przegrał swoje ostatnie spotkanie grupowe. Nasza najlepsza para eksportowa walczyła jednak zacięcie do końca i stworzyła z Kanadyjczykami Schalk/Saxton emocjonujący pojedynek, który zakończył się dopiero po tie-breaku granym na przewagi. W trzech rozegranych partiach nie brakowało błędów po obu stronach siatki, ale dużo było także zaciętych wymian i ciekawych akcji. Ostatecznie w końcówce więcej szczęścia przyświeciło kanadyjskiej drużynie i to ona cieszyła się ze zwycięstwa w całym meczu. Fijałek i Prudel mimo przegranej grają, podobnie jak Łosiak/Kantor, dalej, a ich rywalami w piątkowym spotkaniu I rundy będą M. Grimalt/Grimalt.

Krou/Rowlandson FRA [24] Kosiak/Rudol POL [25] 2:0
(21:18, 21:14)

Alison/Bruno BRA [1] – Łosiak/Kantor POL [16] 2:0
(21:16, 21:19)

Fijałek/Prudel POL [2] – Schalk/Saxton CAN [15] 1:2
(21:19, 20:22, 18:20)