Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Russell Holmes: Nigdzie na świecie nie ma takiej atmosfery

Russell Holmes: Nigdzie na świecie nie ma takiej atmosfery

fot. Cezary Makarewicz

- Cieszę się, że będę mógł grać w jednej z najlepszych drużyn w polskiej lidze i być częścią nowej historii. W Rzeszowie są duże cele i mam nadzieję, że uda się nam je zrealizować - powiedział Russell Holmes, który od nowego sezonu będzie grać w Resovii Rzeszów.

W czwartkowe popołudnie w Galerii Rzeszów odbyła się prezentacja nowych zawodników Resovii Rzeszów. Jako pierwszy głos zabrał Michał Żurek, który po dwóch sezonach w AZS-ie Olsztyn przeniósł się do stolicy Podkarpacia. – Jestem w Rzeszowie już dwa miesiące i potwierdzam wszystkie opinie chłopaków, którzy tu grali, o klubie i mieście. Wszyscy zachwalali Rzeszów. Cieszę się, że jestem częścią takiego dużego projektu jak Asseco Resovia Rzeszów i mam nadzieję, że w tym roku, dzięki nam wszystkim oraz tym pięciu mistrzom świata, znowu wrócimy na pierwsze miejsce w PlusLidze. Dziękuję za miłe przyjęcie i do zobaczenia na parkiecie – powiedział nowy libero Asseco Resovii.

Do składu wicemistrzów Polski dołączył też Dawid Dryja, który prezentował swoje umiejętności do tej pory najpierw w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, potem w Effectorze Kielce, a teraz wraca z wypożyczenia. – Po dwóch latach wracam do Rzeszowa. Będę się starał pomóc drużynie w powrocie na pierwsze miejsce w PlusLidze i zdobyciu tytułu Mistrza Polski. Rzeszów jest świetnym miastem, a Asseco Resovia wspaniałą drużyną, dlatego cieszę się, że będę mógł grać tutaj i reprezentować jej barwy – nie krył swojego zadowolenia środkowy rzeszowskiej drużyny.

Kolejnym z utalentowanych zawodników wracających do Rzeszowa jest świeżo upieczony mistrz świata, Rafał Buszek. Po świetnym sezonie w AZS-ie Olsztyn i w reprezentacji, przyjmujący Resovii będzie się starał pomóc klubowi w odniesieniu dobrych wyników w nadchodzącym sezonie. – Jak wszyscy wiedzą, jestem starym-nowym zawodnikiem. To będzie mój trzeci sezon w Rzeszowie. Cieszę się, że mogę być częścią tego składu. Pochodzę z Podkarpacia, także mogę powiedzieć, że Asseco Resovia to taki mój rodzinny klub. Cieszę się, że będę mógł pomóc w odniesieniu sukcesu – powiedział Rafał Buszek.Na konferencji szansę przedstawienia się mieli także zagraniczni siatkarze. Russell Holmes, który wraca do PlusLigi, wspomniał, że jednym z powodów, dla których zdecydował się ponownie na grę w polskiej lidze, jest atmosfera podczas meczów. – Jestem wdzięczny za to, że będę mógł reprezentować barwy Asseco Resovii Rzeszów i że mogę wrócić do Polski. Cieszę się, że będę mógł grać w jednej z najlepszych drużyn w polskiej lidze i być częścią nowej historii. W Rzeszowie są duże cele i mam nadzieję, że uda się nam je zrealizować. Grałem w Jastrzębiu, które było małym miastem, potem w Stambule, które było bardzo dużym miastem. Rzeszów jest gdzieś po środku ale wiem, że to idealne miejsce do stworzenia wielkiego zespołu. Nie ukrywam, że jednym z powodów mojego powrotu do Polski byli kibice. Wiem, że Rzeszów bije rekordy jeśli chodzi o frekwencję fanów na meczach. Nigdzie na świecie nie ma takiej atmosfery jak w Polsce, to jest niesamowite – nie krył Russel Holmes.

Drugim z obcokrajowców, który zasili szeregi wicemistrzów Polski w tym sezonie, jest Marko Ivović, który razem ze swoim poprzednim klubem, Paris Volley, miał okazję przekonać się o atmosferze panującej na Podpromiu. – Jestem ponownie w Rzeszowie, ale w zupełnie innej sytuacji. Cieszę się, że jestem częścią Asseco Resovii Rzeszów, ponieważ jest to jedna z najlepszych drużyn, o jakiej kiedykolwiek słyszałem, patrząc na poziom sportowy oraz organizację w klubie. Ten zespół zawsze stawia sobie wysokie cele i mam nadzieję, że wspólnie z pozostałymi zawodnikami uda się nam je zrealizować. Poczułem w Lidze Mistrzów atmosferę, jaką są w stanie zgotować rzeszowscy kibice. Tego nie da się opisać słowami. Gdy tylko pojawiła się taka okazja, postanowiłem, że tu właśnie zagram – przyznał serbski przyjmujący.

Po konferencji prasowej siatkarze spotkali się z kibicami. Rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved