Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. C: Trzysetowa wygrana Tajlandii, Rosjanki nadal niepokonane

MŚ, gr. C: Trzysetowa wygrana Tajlandii, Rosjanki nadal niepokonane

Zacięte, ale trzysetowe spotkanie rozegrały ekipy z Tajlandii i Meksyku. We wszystkich setach walka toczyła się na przewagi, a lepsze okazały się Tajlandki. Rosjanki pewnie pokonały Kazachstan 3:0, w takim samym stosunku Amerykanki wygrały z Holenderkami.

Pierwszego seta świetnie rozpoczęły siatkarki z Meksyku. Już na samym początku wypracowały sobie trzypunktową przewagę (5:2). Tajlandki jednak szybko doprowadziły do remisu i nawet wyszły na prowadzenie (10:9). Dalej gra toczyła się punkt za punkt. Meksykanki popełniały bardzo dużo błędów własnych, reprezentacja Tajlandii natomiast nie potrafiła przeciwstawić się swojemu rywalowi w żadnym z elementów. Zawodniczki z tego kraju widocznie ustępowały zarówno w bloku, jak i zagrywce. Set kończył się grą na przewagi. Niewielką, jednopunktową przewagę utrzymywały podopieczne trenera Kiattiponga Radchatagiengkai (22:21). Ostatecznie ze zwycięstwa mogły cieszyć się Tajlandki, które wygrały 27:25.

Dzięki triumfowi w pierwszym secie, w drugiej partii Tajlandia poczuła się dużo pewniej. Od początku narzucała swój styl gry i w rezultacie prowadziła już 11:8. Meksykanki jednak zmobilizowały się i tuż przed drugą przerwą techniczną doprowadziły do remisu (15:15). Warto tutaj podkreślić, że w drugiej odsłonie meczu zawodniczki z Meksyku popełniały mniej błędów, co przekładało się na skuteczniejszą grę w bloku i ataku. Dalsza faza seta była bardzo podobna do tej z pierwszej partii. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Ponownie zapowiadała się emocjonująca i zacięta końcówka. Świetnie w polu serwisowym prezentowała się w tym fragmencie Jocelyn Urias, dzięki czemu Meksykanki mogły nadal toczyć równorzędną walkę z Tajlandią (24:24). Bardzo dobrze grała także Andrea Rangel, która zdobyła cenne punkty dla swojego zespołu, na wagę wygranej w tym secie (36:34).

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia wyglądała podobnie do poprzednich. Punkt za punkt, akcja za akcję – taki obraz przybierała gra (8:8). Zawodniczki z Tajlandii w tym secie wyraźnie wzmocniły swój blok. Nadal jednak nie mogły poradzić sobie w polu serwisowym. Meksykanki popełniały więcej błędów niż w poprzedniej partii. Skuteczność w ataku obu drużyn była natomiast zbliżona. W końcówce bardzo dobrze w bloku prezentowała się Kuttika Kaewpin (24:24). Set rozgrywał się ponownie na przewagi. Tajlandia miała trzy piłki meczowe. Ostatecznie ta trzecia została wykorzystana i zawodniczki z Azji zwyciężyły 3:0.

Tajlandia – Meksyk 3:0
(27:25, 36:34, 26:24)

Tajlandia: Kongyot (22), Luangtonglang (14), Bamrungsuk (6), Bundasak (4), Guedpard (4), Kaewpin (4), Kuttika (4), Wanna (libero) oraz Thipachot (5), Sineenat (2), Yupa i Soraya
Meksyk: Rangel (17), Sainz (16), Carranza (15), Rios (8), Urias (8), Resendiz (4), Lopez (libero) oraz Segura, Frias, Orellana i Hernandez

Pierwszy set toczył się pod dyktando zawodniczek Sbornej. Szybko osiągnęły one przewagę i mogły spokojnie prowadzić grę (11:6). Rosjanki szczególnie przeważały w bloku. Siatkarki z Kazachstanu miały natomiast problemy ze skutecznością w ataku. W końcówce seta asem serwisowym popisała się Sana Anarkułowa. Chwilę później tym samym elementem odpowiedziała Ewgenija Starcewa. Ostatecznie Rosjanki wygrały pewnie pierwszą odsłonę meczu, do 13.

Druga partia była ponownie kontrolowana przez Rosjanki. Dominowały one w każdym elemencie gry (18:14). Na boisku wyróżniała się Natalia Gonczarowa. Mimo kilkupunktowej przewagi Rosji zawodniczki z Kazachstanu nie poddawały się. Zniwelowały przewagę do dwóch punktów (20:22). Był to jednak ostatni zryw tego zespołu w tej partii. Zakończyła ją Jekaterina Gamowa (25:21).

Na początku trzeciego seta Rosjanki szybko osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie. Zespół Sbornej nadal dobrze prezentował się w bloku oraz ataku. Drużyna Kazachstanu popełniała coraz więcej błędów własnych (6:11). Gra nie toczyła się w szybkim tempie. Rosjanki kontrolowały przebieg seta i pewnie zmierzały do zwycięstwa (18:11). Do końca seta obraz gry nie zmienił się. Rosjanki, dzięki dobrej grze w bloku i zagrywce, dokończyły partię. Ostatecznie wygrały ją i całe spotkanie 3:0.

Kazachstan – Rosja 0:3
(13:25, 21:25, 16:25)

Kazachstan: Anarkułowa (10), Mudrickaja (9), Matwiejewa (10), Nassedkina (5), Issajewa (2), Iszimcewa (3), Storożenko (libero) oraz Omelczenko (1), Łukomskaja i Fendrikowa (libero)
Rosja:
Gonczarowa (14), Zariażko (11), Starcewa (6), Koszeliewa (11), Gamowa (7), Fetisowa (8), Kriuczkowa (libero) oraz Małych (5), Pasynkowa, Kosianenko, Podskalnaja (1) i Małowa (libero)

Ostatnie dzisiejsze spotkanie w grupie C wygrały Amerykanki. Podobnie jak Rosjanki i Tajki, zawodniczki z USA zaliczyły trzysetowy pojedynek z reprezentacją Holandii.

Pierwszy oraz drugi set meczu toczone były punkt za punkt. Oba zespoły popełniały mało błędów własnych, co sprawiało, że spotkanie było bardzo zacięte. Nie brakowało spektakularnych obron i ataków. USA przeważało w bloku, natomiast Holandia bardzo dobrze radziła sobie w polu serwisowym. W ataku wyższą skuteczność utrzymywały amerykańskie siatkarki. Ostatecznie oba sety padły łupem Amerykanek, odpowiednio do 27 i 21.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia USA (4:2). Dobrą grę kontynuowała Christa Harmotto Dietzen. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga Amerykanek utrzymywała się (8:5). Obie drużyny nadal popełniały mało błędów. W dalszej fazie seta USA podkręciło tempo gry i zdobywało coraz więcej punktów. Na wysokim poziomie utrzymywała się skuteczność w ataku Amerykanek. Zawodniczki z tego kraju także dobrze prezentowały się w bloku (19:12). Dzięki osiągniętej przewadze amerykański zespół grał spokojniej i pewnie zmierzał do zwycięstwa w tej partii i całym meczu (25:18).

Holandia – USA 0:3
(27:29, 21:25, 18:25)

Holandia: Plak (16), Buijs (11), Pietersen (5), De Kruijf (4), Belien (3), Stoltenborg (3), Schoot (libero) oraz Flier (7), Steenbergen (4), Dijkema (1), Oosterveld i Slöetjes

USA: Dietzen (14), Hill (14), Larson-Burbach (13), Dixon (10), Murphy (8), Glass (5), Banwarth (libero) oraz Fawcett (6), Thompson i Hildebrand