Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Deja McClendon: Codziennie uczę się czegoś nowego

Deja McClendon: Codziennie uczę się czegoś nowego

fot. archiwum

Deja McClendon to nowa siatkarka w zespole Trefla Sopot. 22-letnia Amerykanka do sopockiego klubu przywędrowała ze stolicy Azerbejdżanu. - Trenerzy bardzo starają się pomóc mi w podnoszeniu umiejętności - mówi zawodniczka z USA.

Amerykańska zawodniczka to jedna z nowych twarzy w sopockim Treflu. W ubiegłym sezonie występowała w azerskim Igtisadchi Baku, gdzie sięgnęła po brązowy medal mistrzostw kraju. Dlaczego więc zdecydowała się na przenosiny? – Szukałam nowego trenera. Szukałam również klubu, który pomógłby mi się rozwinąć i stawać się coraz lepszą. I uważam, że znalazłam to, czego chciałam w Sopocie – podkreśla 22-latka, której wybór ułatwiły koleżanki z kadry USA. – Znam kilka dziewczyn, które tu wcześniej występowały, a wcześniej grały na uczelni, w której ja się uczyłam – Megan Hodge i Alisha Glass. Mówiły, że to bardzo dobry klub, w którym się rozwinęły sportowo – tłumaczy siatkarka.

McClendon przed grą w lidze azerskiej występowała tylko na parkietach ligi akademickiej w USA. Czy drużyny w Stanach Zjednoczonych prezentują zbliżony poziom do tych z Europy? – Jest spora różnica. W USA nie ma profesjonalnej ligi. Są tylko rozgrywki między uczelniami. Cieszę się, że mam okazję grać w lidze zawodowej – wyjaśnia zawodniczka z USA, która bardzo szybko wkomponowała się w drużynę z Sopotu. – Dziewczyny są niesamowite. Są bardzo otwarte i pomagają mi się uczyć. Wiedzą, że jestem młodą zawodniczką i starają się mi pomóc grać coraz lepiej. To duża przyjemność grać z nimi – mówi zawodniczka.

Po dobrych meczach sparingowych w Sopocie liczą, że Amerykanka będzie pewnym punktem ekipy Trefla. – Codziennie uczę się czegoś nowego. Trenerzy bardzo starają się pomóc mi w podnoszeniu umiejętności. Postaram się zrobić wszystko, aby pomóc naszej drużynie w odnoszeniu zwycięstw – kończy Deja McClendon.źródło: inf. własna, wybrzeze24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved