Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Drzyzga: Powstał prawdziwy zespół, kolektyw

Wojciech Drzyzga: Powstał prawdziwy zespół, kolektyw

fot. archiwum

Wojciech Drzyzga na swoim koncie ma cały komplet sukcesów. Trzykrotnie zdobywał z reprezentacją wicemistrzostwo Europy, święcił triumfy w klubie oraz na ławce trenerskiej. Obecnie może cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa świata przez jego syna - Fabiana.

Siatkówka uczy pokory, nie ma graczy bezbłędnych, są momenty lepsze i gorsze w karierze. Rozgrywający to mózg drużyny, odgrywa kluczową rolę. Fabian przeszedł cierniową drogę, by dojść do miejsca, w którym obecnie jest. Może to trochę moja wina, może ciąży nazwisko, moja praca, komentowanie meczów dla telewizji – wyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Wojciech Drzyzga.

W obliczu zakończenia kariery przez Pawła Zagumnego Fabian Drzyzga stanie się fundamentem polskiej reprezentacji. Jego ojciec nie ma wątpliwości, że zapracował na to wyróżnienie – choć wielokrotnie pod adresem zawodnika padały ostre słowa i miażdżące oceny, szczególnie internautów.

Bywały różne (oceny – przyp. red.), pewnie ze względu na ojca. Nie brakowało głupich wpisów w internecie, że jest w kadrze, bo tatuś mu załatwił. To jest obelga, potwarz. Ja wiem, ile ten chłopak pracował, ile my jako rodzina poświęciliśmy dla niego. Dlatego to złoto jest ukoronowaniem pięknej, uczciwej pracy. A współpraca z Pawłem Zagumnym była doskonała. Trener Stephane Antiga zniósł podział na pierwszego i drugiego rozgrywającego, usunął toksyczne elementy z tej reprezentacji. Za to należy mu się wielka chwała. Fantastyczne jest to, że powstał prawdziwy zespół, kolektyw. Oni wygrali to złoto, bo byli jednością – dodał komentator sportowy.źródło: przegladsportowy.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved