Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Warta Zawiercie na remis z częstochowskim AZS-em

Warta Zawiercie na remis z częstochowskim AZS-em

fot. Tomasz Tadrała

Akademicy z Częstochowy przygotowują się do nowego sezonu. Ostatnio rozegrali spotkanie towarzyskie z pierwszoligową Wartą Zawiercie. Oprócz wartości szkoleniowej mecz miał na celu pomoc osobom niepełnosprawnym.

Częstochowianie mają już za sobą sześć tygodni przygotowań. Pierwszą ich część spędzili, pracując nad przygotowaniem fizycznym, a teraz większość czasu poświęcają na treningi typowo siatkarskie. Rozgrywają sparingi, zapraszają rywali na wspólne treningi. Dzisiaj (wtorek 23 września) rozegrali w Żarkach cztery sety z I-ligowym Aluronem Wartą Zawiercie. Spotkanie miało charakter pokazowy, a dochód z imprezy ma zostać przeznaczony na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych, którymi opiekuje się działające w Żarkach Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”. – Na organizację meczu mieliśmy bardzo mało czasu, ale wszystko się udało – cieszy się Jarosław Auguścik z Akcji Katolickiej, organizacji, która była inicjatorem przedsięwzięcia.

W meczu w Żarkach trener Kardos sprawdził większość zawodników z szerokiej 17-osobowej kadry, wśród nich dwóch obcokrajowców – hiszpańskiego rozgrywającego Miguela de Amo oraz zatrudnionego niedawno przyjmującego z Białorusi Maksima Khilko. Zabrakło Michała Bąkiewicza, który dostał wolne. Częstochowianie wygrali dwa pierwsze sety, w dwóch kolejnych ulegli I-ligowcowi, ale szkoleniowiec i tak był zadowolony. – W tym meczu chodziło przede wszystkim o realizowanie taktyki w poszczególnych ustawieniach – tłumaczy. – W pierwszych dwóch setach było super, potem trochę gorzej, ale grała w nich młodzież, która się uczy.

Już w środę Kardos zabiera drużynę do Kielc. – Z Effectorem rozegramy normalny sparing, ale będę rotował składem – wyjaśnia trener. Zagra Michał Bąkiewicz, ale nie pojedziemy tam w komplecie. Nie chcemy odkrywać wszystkich kart.AZS Częstochowa – Aluron Warta Zawiercie 2:2
(25:17, 25:18, 25:27, 21:25)

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved