Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zbigniew Bartman: Zwracam honor Antidze

Zbigniew Bartman: Zwracam honor Antidze

fot. Arkadiusz Kogut / Jastrzębski Węgiel

Po tym, jak reprezentacja Polski zdobyła mistrzostwo świata, Zbigniew Bartman przyznał, że nie miał racji, gdy zaatakował trenera Antigę. - Uderzyłem się publicznie w pierś. Trener się nie mylił - zaznaczył siatkarz Jastrzębskiego Węgla w rozmowie z TVN24.

Zbigniew Bartman miał pretensje do francuskiego szkoleniowca między innymi o brak powołania na mistrzostwa świata dla Bartosza Kurka . Zawodnik twierdził, że w procesie selekcji trener nie kierował się umiejętnościami podopiecznych. On sam nie znalazł uznania w oczach Stephane’a Antigi . – Dla mnie to nie jest kwestia formy, a pozbywanie się ludzi, którzy mają własne zdanie i coś do powiedzenia. Kurek nie podpasował Antidze, więc musi odejść – napisał na Facebooku Bartman przed mundialem. Gracz nie wierzył, że drużyna narodowa może odnieść pod wodzą byłego przyjmującego PGE Skry Bełchatów sukces.

Biało-czerwoni spisali się na mistrzostwach znakomicie. Gospodarze zdobyli złoty medal. W finale pokonali Brazylię 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22). Po turnieju Bartman przyznał, że się mylił. – Ja już uderzyłem się publicznie w pierś i zwróciłem honor. Tak, byłem w grupie, która nie do końca wierzyła w sukces naszej kadry. Teraz jednak nie mam najmniejszego problemu z tym, by przyznać rację trenerowi Antidze i kolegom z boiska – mówił zawodnik.

To wcale nie jest tak, że w drużynie brakowało gwiazd. Wlazły i Winiarski mają renomę w Polsce i na świecie. Naszą najważniejszą bronią było zgranie, kadra stanowiła kolektyw. Po tym, jak polska kadra awansowała do finału, byłem przekonany, że zdobędziemy złoty medal. Finały to są mecze wyjątkowe i niezwykłe. Sam miałem okazję zagrać w kilku i wiem, że wtedy często dzieją się cuda, a emocje zawsze są wielkie. Tak było i tym razem – zakończył Bartman. 

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved