Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > PZPS: Sukces jest ogromny, więc i pieniądze będą godne

PZPS: Sukces jest ogromny, więc i pieniądze będą godne

fot. archiwum

Siatkarscy mistrzowie świata zostaną sowicie wynagrodzeni za sukces. Jak poinformował portal sport.tvn24.pl, na stół zostaną rzucone premie, jakich polska siatkówka jeszcze nie widziała. - Sukces ogromny, więc pieniądze będą godne - mówią w PZPS.

Związek zamierza wypłacić zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu 10 mln złotych, czyli ponad 600 tys. na głowę. To ponad trzy razy więcej od sumy, jaka przypadła siatkarzom Raula Lozano za srebrny medal MŚ w 2006 roku. – Już mamy zagwarantowane 3 miliony złotych od ministerstwa sportu, czekamy jeszcze na pieniądze od sponsorów – przyznaje anonimowo prominentny działacz PZPS.

Ministerstwo sportu twierdzi, że nie wie nic o trzech milionach złotych. Wynagrodzi mistrzów, ale nie taką kwotą. – To 320 tys. złotych do podziału na całą drużynę, 400 tys. zł dla związku i 8200 zł stypendium dla każdego siatkarza przez cały rok z możliwością przedłużenia do 15 miesięcy – mówi Katarzyna Kochaniak, rzeczniczka MSiT.

Związek nie chce głośno mówić o premiach, bo liczy, że sponsorzy reprezentacji (Plus i Orlen) dołożą więcej, niż pierwotnie mieli w planach.Tymczasem prezes PZPS Mirosław Przedpełski wciąż odbiera gratulacje po wyborze Stephane’a Antigi na stanowisko trenera reprezentacji Polski, ale także po wzorowo przeprowadzonym turnieju mistrzostw świata. – Takich mistrzostw świata w siatkówce jeszcze nie było. Mecz otwarcia na Stadionie Narodowym? Na początku mnie wyśmiewano, że będą potrzebne lornetki, a potem okazało się, że na górze było widać najlepiej – oznajmił w rozmowie z TVN24. – Kolejne wielkie imprezy w Polsce? Są duże imprezy w najbliższym czasie, którymi się interesujemy. Myślę, że mistrzostwa Europy w 2017 roku powinniśmy zorganizować w Polsce. Usłyszałem też, że kolejne mistrzostwa świata powinny odbyć się w Polsce, a nawet, że każdy mundial powinien być w Polsce, bo tutaj dzieje się coś nieprawdopodobnego. Dla tych ludzi, którzy w trakcie finału byli w Spodku i przed Spodkiem, warto robić to wszystko – dodał.

Szef polskiej siatkówki po raz kolejny odniósł się też do procesu zatrudnienia Stephane’a Antigi na stanowisku trenera. – Trzeba było stworzyć atmosferę i odpowiednią grupę osób – stwierdził, po czym porównał obecnego trenera Polaków do poprzednich selekcjonerów. – Raul Lozano był zamordystą, Castellani był dobrym wujkiem, a Anastasi połączeniem ich obu. Mam nadzieję, że Antiga nadal będzie pracował w tym stylu co dotychczas, ale musimy pamiętać, że po jakimś czasie formuła się wyczerpuje. Stephane jest jednak olbrzymim szczęściarzem, bo wygrać złoto w pierwszym turnieju w roli trenera to coś niesamowitego – przyznał.

źródło: eurosport.onet.pl, TVN 24

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved