Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Awans Hutnika Kraków do drugiej rundy

Puchar Polski: Awans Hutnika Kraków do drugiej rundy

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Hutnik Kraków wygrał w meczu wyjazdowym z MKS-em Andrychów 3:0. Gospodarze byli tłem dla zespołu z Krakowa i w żadnym z setów nie zagrozili poważniej swoim rywalom, w efekcie czego musieli uznać ich wyższość.

Hutnik Kraków dość pewnie pokonał w wyjazdowym meczu MKS Andrychów 3:0. Przyjezdni od samego początku narzucili swój styl gry i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Mecz trwał raptem 70 minut i tylko w pierwszej partii był wyrównany z lekką przewagą gospodarzy, aż do stanu 19:17. Wtedy na zagrywkę wszedł Maruszczyk w miejsce Kowalskiego, po czym zdobył bezpośrednio z zagrywki cztery punkty. Hutnik wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca seta. Drugi i trzeci set przebiegał pod całkowitą kontrolą hutników, nie do zatrzymania był Maruszczyk, pewnie punktował Ferek i gdyby nie spora ilość zepsutych zagrywek, mecz mógł trwać jeszcze krócej. Kolejny mecz o Puchar Polski Hutnik rozegra 8 października w Sanoku z miejscowym TSV Cell Fast.

MKS Andrychów – Hutnik Kraków 0:3
(22:25, 18:25, 21:25)

Hutnik: Ferek, Golec, Kowalski, Adamski, Sokołowski, Obuchowicz, Szymczak (libero) oraz Maruszczyk i Góra