Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Pietkiewicz jednak nie zagra w AGH AZS Kraków

Paweł Pietkiewicz jednak nie zagra w AGH AZS Kraków

fot. archiwum

Sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami, a w Krakowie wciąż dochodzi do roszad w składzie. W minionym tygodniu z klubem rozstał się Paweł Pietkiewicz, a w jego miejsce zakontraktowano Grzegorza Surmę, który w ubiegłym sezonie grał w TKS-ie Tychy.

W ostatniej chwili, niespodziewanie, niemal na tydzień przed startem rozgrywek do składu krakowskiego AGH dołączył Grzegorz Surma, który zastąpił Pawła Pietkiewicza. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że klub już wcześniej starał się o pozyskanie Surmy, jednak wtedy klub i zawodnik nie dogadali się. Zawodnik wyjechał nawet na Słowację, gdzie dostał ciekawą ofertę z klubu ze Svidnika, jednak ostatecznie nie doszli do porozumienia. Dziwnym jest również fakt, że w Krakowie zrezygnowano z Pietkiewicza, który od początku uczestniczył w przygotowaniach do nowego sezonu, miał być tym najbardziej doświadczonym przyjmującym, został nawet przez trenera Andrzeja Kubackiego wybrany kapitanem drużyny. O powodach, które kierowały rządzącymi klubem, jak i trenerem zespołu ciężko dyskutować, ponieważ zarówno działacze, jak i sam zawodnik nabrali wody w usta. Jednak rzadko się zdarza, żeby dochodziło do tak kuriozalnej sytuacji tuż przed startem rozgrywek. – Nie chciałbym na razie za wiele mówić, jeszcze co najmniej na kilka dni wstrzymam się z wszelkimi komentarzami. Może powiem tylko tyle, że dla mnie cała ta sytuacja jest bardzo nieprzyjemna i zupełnie nie na rękę – powiedział Pietkiewicz.

Na pozycję przyjmującego zakontraktowano Grzegorza Surmę, który jest absolwentem SMS-u Spała, a w swojej karierze występował już w Bielsku-Białej, Radomiu czy Miliczu. W nowym sezonie reprezentował będzie barwy AGH AZS Kraków, jednak na przygotowanie do nowego sezonu zawodnik nie będzie miał zbyt wiele czasu, ponieważ pierwsza kolejka rusza już w najbliższą sobotę. Czy taka, a nie inna decyzja krakowskiego klubu okaże się strzałem w kolano czy raczej w dziesiątkę? O tym przekonamy się już wkrótce, bowiem podopieczni Andrzeja Kubackiego już w sobotę zmierzą się z Pekpolem Ostrołęka, drużyną, która w poprzednim sezonie zajęła 8. miejsce w tabeli. Działacze zapewniają, że w nowym sezonie drużyna powalczy o wyższe cele, jednak już teraz zespół boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved