Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Adamajtis: Chcemy wygrywać z każdym

Paweł Adamajtis: Chcemy wygrywać z każdym

fot. archiwum

- Chcę zaangażować się w pracę z trenerem Stelmachem i pod jego wodzą rozwinąć skrzydła. Liczę na duży rozwój swoich umiejętności. Jeżeli chodzi o drużynę, to chcemy walczyć o jak najwyższe cele - mówi Paweł Adamajtis, nowy atakujący AZS-u Olsztyn.

Do inauguracji sezonu pozostały niespełna dwa tygodnie. Jak ocenia pan formę drużyny?

Paweł Adamajtis:Pozostało mało czasu, ale staramy się wykorzystać każdą chwilę, aby zgrać się jak najlepiej. Mamy mocno przebudowany zespół i sami jesteśmy ciekawi, jak będzie to wyglądać. Mimo to jesteśmy dużymi optymistami. Mamy ciekawą drużynę, ponieważ trener połączył rutynę z młodością. Liczymy, że właśnie to zaprocentuje już od pierwszych spotkań.

Wobec pana kibice mają szczególne oczekiwania, ponieważ liczą, że będzie pan następcą Grzegorza Szymańskiego. Powoduje to dodatkową presję?Bardzo się cieszę, jeżeli jest taki punkt widzenia kibiców. Dam z siebie wszystko, aby udowodnić, że zasługuję na pierwszą pozycję w składzie. Oczywiście jestem tutaj po to, aby uzupełniać się z Grześkiem i wiele się od niego nauczyć. Takie połączenie może przynieść nam wiele korzyści.

W kilku sparingach pokazał pan, że potrafi zdobywać po 20 punktów na mecz.

Trzeba pamiętać, że to tylko mecze kontrolne i trener sprawdza wszystkie ustawienia oraz rotuje składem. Także nie ma jeszcze mowy o wysokiej formie. Przez najbliższe dwa tygodnie czeka nas trening bardziej szybkościowy i wtedy dyspozycja będzie dużo lepsza. W sam raz na ligę.

Jakie cele stawia pan sobie na ten sezon?

Chcę zaangażować się w pracę z trenerem Krzysztofem Stelmachem i pod jego wodzą rozwinąć skrzydła. Liczę na duży rozwój swoich umiejętności. Jeżeli chodzi o drużynę, to chcemy walczyć o jak najwyższe cele. Chcemy wygrywać z każdym i dawać dużo satysfakcji kibicom poprzez efektowną i skuteczną grę.

Rozmawiał Bartłomiej Szypowski – olsztyn.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved