Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Młodzież z SMS-u lepsza od Stali Grudziądz

Młodzież z SMS-u lepsza od Stali Grudziądz

fot. archiwum

SMS PZPS I Spała rozegrał w Grudziądzu mecz I rundy Pucharu Polski. Co ważne, spalski zespół pokonał w nim miejscową Stal 3:0. - Pojechaliśmy na to spotkanie drugim zespołem - powiedział trener SMS-u PZPS, Maciej Zendeł.

Jak podkreślił spalski szkoleniowiec, poprzedni sezon był bardzo udany dla tego zespołu. – Wygraliśmy Młodą Ligę, awansowaliśmy do pierwszej, a na początku września reprezentacja juniorów zdobyła wicemistrzostwo Europy – powiedział. – Kilka dniu po rozpoczęciu mistrzostw Europy juniorów rozpoczął się w Warszawie światowy czempionat. Cała nasza ekipa interesowała się bardzo wydarzeniami na boiskach Wrocławia, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi i Bydgoszczy. Ściskaliśmy mocno kciuki za naszych starszych kolegów. Do kraju wróciliśmy 7 września i od meczu z Argentyną mogliśmy na bieżąco śledzić wydarzenia w mistrzostwach świata – dodał.

W niedzielę w Katowicach w czasie meczu Niemcy – Francja (3:0) powitano i uhonorowano srebrnych medalistów mistrzostw Europy juniorów oraz sztab szkoleniowy. – Było nam bardzo miło, że Polski Związek Piłki Siatkowej w taki właśnie sposób docenił nasz wynik. Chłopcy cieszyli się i było to dla nich wielkie przeżycie, że mogli uczestniczyć w tak ważnym siatkarskim wydarzeniu – powiedział Maciej Zendeł.

Dodał on, że „nie trzeba tłumaczyć, jak wielka radość zapanowała w ekipie juniorów” – Sukcesy reprezentacji są wielkim kołem zamachowym całej dyscypliny w naszym kraju. Sprawy kadry seniorów oraz ekip młodzieżowych są dobrze poukładane – powiedział Maciej Zendeł.Za kilka dni rozpoczną się rozgrywki I ligi. SMS PZPS zagra ze zwycięzcą z poprzedniego sezonu Camperem Wyszków. – Przed SMS-em kolejne wyzwania. W przyszłym roku czekają nas kwalifikacje do mistrzostw świata. Zaczniemy od drugiej rundy. Robota w SMS-ie PZPS idzie od początku roku szkolnego – zakończył Maciej Zendeł.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved