Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Lukas Kampa: Bardzo chciałem zagrać w polskiej lidze

Lukas Kampa: Bardzo chciałem zagrać w polskiej lidze

fot. Izabela Kornas

Reprezentacja Niemiec, zdobywając brąz, odniosła w MŚ historyczny sukces. Po mundialu w Polsce na długi czas pozostanie duża część tego zespołu. - Macie jedną z najlepszych lig na świecie, jeśli nie najlepszą - mówi Lukas Kampa, nowy gracz Czarnych Radom.

Jeszcze niedawno reprezentanci Niemiec mieli niezwykle duże problemy, by zakwalifikować się do mistrzostw świata. Dla nich występ w zakończonym dopiero mundialu był dopiero czwartym w historii, co tylko pokazuje rozmiary sukcesu, jakim jest brązowy medal. – Tak naprawdę jeszcze nie zdajemy sobie sprawy z tego, co dokonaliśmy w tych mistrzostwach. Gdyby ktoś powiedział nam przed mistrzostwami, że uda nam się stanąć na podium, chyba byśmy nie uwierzyli. Bardzo wierzyliśmy w swoje siły, pragnęliśmy medalu, ale znaliśmy też potencjał innych zespołów. Jesteśmy jednymi z najszczęśliwszych osób w tym turnieju. Dla naszego kraju to niezwykłe wydarzenie, nigdy nie zdobyliśmy w siatkówce tak cennego trofeum i możemy być z siebie dumni – powiedział po wygranym spotkaniu z Francją Lukas Kampa.

Już w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, także rozgrywanych w naszym kraju, Niemcy dawali sygnały, że chcą walczyć, potrafią walczyć i będą walczyć z każdym. Ostatecznie turniej zakończyli na szóstym miejscu. Już wtedy zespół prowadził charyzmatyczny szkoleniowiec – Vital Heynen. Trener stworzył sobie grupę, z którą wspólnie realizował cele, a szósta lokata w ME była tego początkiem. – Tak, to był właśnie sygnał, że to, co sobie założyliśmy, cały projekt, który stworzyliśmy dla tej reprezentacji, działa. To jak najbardziej prawidłowy kierunek i jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego wszystkiego – przyznał szczęśliwy Lukas Kampa.

Rozgrywający reprezentacji Niemiec zaliczy mundial do niezwykle udanych, oprócz brązowego krążka Kampa odebrał bowiem nagrodę dla najlepszego rozgrywającego tego turnieju – w najlepszy więc sposób przedstawił się polskiej publiczności, z którą będzie miał teraz styczność na co dzień. Niemiec zagra w tym sezonie w Czarnych Radom. – Rzeczywiście, w tym turnieju grało mi się wyjątkowo dobrze, ale bez dobrej postawy chłopaków ja również niewiele bym zrobił. Cieszę się, że polscy kibice mogli poznać mnie z tej właśnie, najlepszej strony i mam nadzieję, że także w sezonie nie zawiodę. Będę starać się grać to, co najlepiej potrafię – podsumował.Jeszcze niedawno PlusLiga była celem dla Serbów, Finów czy Argentyńczyków, teraz swoją kolonię stworzą w niej Niemcy. Oprócz Kampy i Westphala zagrają  w niej Kaliberda – Jastrzębski Węgiel, Tille – PGE Skra i Schwarz – Lotos Trefl. – To duży zaszczyt dla polskiej ligi – śmiał się Kampa.Oczywiście żartuję, a to, że wszyscy chcą grać w waszym kraju, nie jest zaskoczeniem. Macie jedną z najlepszych lig na świecie, jeśli nie najlepszą, gdzie każdy chciałby zagrać. Myślę, że w PlusLidze z czasem będzie jeszcze większy natłok najlepszych zawodników z innych krajów – ocenił. – To był jeden z celów na mojej liście. Bardzo chciałem zagrać w polskiej lidze, ze względu na wysoki poziom i cudownych kibiców. Gdy grałem tu w mistrzostwach Europy, nie spodziewałem się, że tak szybko do niej trafię. Już nie mogę doczekać się przyjazdu do Radomia – dodał.

Niebawem Lukas Kampa dołączy do swoich kolegów w ekipie Czarnych Radom. Niemiec, choć chce nacieszyć się medalem mistrzostw świata, myśli już o rozgrywkach ligowych. – Słyszałem o tym klubie tylko dobre rzeczy, a że oferta przyszła dość szybko, była konkretna… i z Polski, a w dodatku warunki dogodne, to szybko zdecydowałem się na podpisanie kontraktu – zdradził. – Oczywiście dużo czasu spędziliśmy z moimi kolegami na rozmowach o tym, jak to będzie w polskiej lidze. Dużo informacji uzyskaliśmy też od naszego trenera Vitala, który również będzie na miejscu. Wiemy, że to będzie super sezon – zakończył brązowy medalista MŚ i rozgrywający Czarnych Radom, Lukas Kampa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved