Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jekaterina Gamowa ponownie zagra w reprezentacji Rosji

Jekaterina Gamowa ponownie zagra w reprezentacji Rosji

fot. archiwum

O tym, że Gamowa pojedzie na tegoroczne mistrzostwa świata, było wiadomo od dawna. Wydarzeniu temu towarzyszyło dużo emocji, nie było wiadomo, czy pojadą dwie atakujące, czy trzy. Ostatecznie Gamowa znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Rosji.

Jekaterina Gamowa jest traktowana lepiej niż inne siatkarki reprezentacji Rosji. Zawodniczka swoją dotychczasową karierą zasłużyła sobie na takie podejście do niej. Miesiąc przed rozpoczęciem mundialu we Włoszech atakująca reprezentacji Rosji zgodziła się wziąć udział w przygotowaniach razem ze swoimi koleżankami. Zachowanie takie w stosunku do innych siatkarek z kadry Rosji było niesportowe. Warto dodać, że Gamowa do chwili obecnej niewiele trenowała z reprezentacją i jest pewna udziału w mistrzostwach, natomiast Natalia Małych, która od dwóch lat trenuje z Rosją, nie jest pewna gry w kadrze. – ­ Wciąż gram w klubie Dinamo Kazań, fizycznie czuję się dobrze i jestem gotowa, więc postanowiłam wrócić. Jestem szczęśliwa, że tutaj zagram ­- powiedziała po pierwszym treningu w hali Pala Olimpia Gamowa.

Liderka jest potrzebna reprezentacji Rosji, a taką zawodniczką raczej powinna zostać Koszelewa, która połączyłaby reprezentację Rosji, a nie Gamowa. Gamowa ze swoim doświadczeniem jest potrzebna, ale czy w Rosji nie ma doświadczonych zawodniczek? Doświadczenie takie posiadają: Koszelewa, Stracewa, Obmoczajewa, Kriuczkowa. Zawodniczki te występowały podczas mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Natomiast Małych, Kosianienko i Małowa grały w meczach w mistrzostwach Europy. Zawodniczki te także mają doświadczenie, jednak Gamowa ma większe niż wszystkie razem wzięte. Ogranie i pewność w swoich poczynaniach zdobywa się podczas ważnych meczów w turnieju olimpijskim, a nie w turniejach towarzyskich. Z drugiej strony żal jest Obmoczajewej, która będzie występowała w cieniu Gamowej. Po igrzyskach olimpijskich w Londynie i rezygnacji z gry Gamowej Obmoczajewa była liderką Sbornej, a teraz po raz kolejny będzie musiała uznać wyższość swojej koleżanki. Z drugiej strony, gdy Gamowa po raz kolejny nie zagra w reprezentacji, cała odpowiedzialność za wyniki Rosji spadnie na Obmoczajewą i Małych.

Gamowa nie odmówiła gry trenerowi reprezentacji Rosji, a można powiedzieć że jest wręcz niezbędna dla kadry ponieważ lepszej zawodniczki w kadrze Rosji na chwilę obecną nie ma.­ – To nie była trudna decyzja. Czułam, że nadal chcę grać dla Rosji i jestem pewna, że jeszcze coś dam drużynie narodowej – podsumowała swój powrót do reprezentacji atakująca. Czas gry w reprezentacji Rosji 34-letniej Gamowej powoli dobiega do końca. Wspomniane wcześniej: Obmoczajewa i Małych będą musiały wziąć ciężar gry na siebie. ­ – Jesteśmy faworytem, każdy mecz będzie dla nas ważny. Jest też wiele wiele innych silnych drużyn z którymi zagramy podczas tych mistrzostw. Nie czujemy presji, ale trenowaliśmy ciężko i chcemy jak najlepiej zagrać – stwierdziła zawodniczka.Najgroźniejszymi przeciwnikami dla Rosjanek będą reprezentacje USA i Holandii w pierwszej rundzie. ­ – Holandia to dobry i młody zespół, który może być dla nas trudny. Druga runda będzie cięższa, lecz dla nas nie jest to nic nowego ­ – zakończyła Gamowa.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved