Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zespół młodej ligi Trefla Sopot wygrał turniej w Rumi

Zespół młodej ligi Trefla Sopot wygrał turniej w Rumi

fot. archiwum

Zespół Młodej Ligi PGE Atomu Trefla Sopot wygrał Turniej Otwarcia Sezonu w Rumi. Młode sopocianki w pokonanym polu zostawiły drugoligowy APS Rumia, rosyjski Princip Kaliningrad oraz zespół beniaminka II ligi kobiet, AP Czarnych Słupsk.

W ubiegły weekend w hali rumskiego MOSiR-u odbył się Międzynarodowy Turniej Otwarcia Sezonu w piłce siatkowej kobiet pod patronatem Burmistrz Rumi Elżbiety Rogali-Kończak. Była to generalna próba przed rozpoczynającym się już za tydzień sezonem II ligi. W zawodach udział wzięły zespoły Princip Kaliningrad (Rosja), PGE Atom Trefl Sopot (Młoda Liga), Akademia Pomorska Czarni Słupsk oraz gospodynie Akademia Piłki Siatkowej Rumia.

Zupełnie od nowa budowany jest zespół drugoligowy w Rumi. Po odejściu do Sopotu trenera Patryka Michny rolę pierwszego trenera powierzono Tomaszowi Kordowskiemu. Z zawodniczek, które reprezentowały Rumię w poprzednim sezonie, w składzie w nowych rozgrywkach zobaczymy tylko Angelikę Wilczyńską. Założeniem przy dokonywaniu selekcji jest, aby pierwszy zespół stanowił ważny element systemu szkolenia klubu, a najlepsze dziewczęta z grup młodzieżowych mają mieć możliwość grania w rozgrywkach szczebla centralnego.

Kibice mieli możliwość zobaczyć, jak prezentują się rumianki na tle silnych przeciwników podczas trzydniowych zawodów. Odmłodzony zespół zaprezentował się bardzo dobrze, przegrywając tylko z zespołem Młodej Ligi z Sopotu. Ciekawostką jest fakt, że w drużynie Trefla obejrzeć mogliśmy wspomnianą wyżej Wilczyńską. Wynika to z tego, że ta zawodniczka łączyć będzie grę w młodzieżowym zapleczu ekstraklasy z reprezentowaniem barw Rumi w II lidze i w mistrzostwach województwa juniorek.Wyniki turnieju:

APS Rumia - PGE Atom Trefl Sopot            0:3
Akademia Pomorska Czarni Słupsk - Princip Kaliningrad  3:0 
Akademia Pomorska Czarni Słupsk -  APS Rumia      0:3
Atom Trefl  -  Princip Kaliningrad           3:0
Princip Kaliningrad  -  APS Rumia           2:3
Akademia Pomorska Czarni Słupsk - PGE Atom Trefl Sopot 0:3

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. PGE Atom Trefl Sopot
2. Akademia Piłki Siatkowej Rumia
3. Princip Kalinigrad
4. Akademia Pomorska Czarni Słupsk

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, Młoda Liga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved