Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Vital Heynen: W ogóle nie spodziewaliśmy się awansu do półfinału

Vital Heynen: W ogóle nie spodziewaliśmy się awansu do półfinału

fot. Jacek Cholewa

- Po porażce z Francją w poprzedniej fazie mistrzostw w ogóle nie spodziewaliśmy się awansu do półfinału. To, co stało się w meczu z Iranem i dzisiaj, jest po prostu niesamowite. Cud czy co... - mówił szczęśliwy po meczu o brązowy medal Vital Heynen.

Siatkarze Niemiec w meczu o brązowy medal mistrzostw świata pewnie pokonali reprezentację Francji 3:0. Dla Niemców był to największy sukces w tej dyscyplinie sportu od wielu lat. – Jesteśmy tak szczęśliwi, że niektórzy z nas nawet się popłakali. Chyba wszyscy widzieli, jak wielka była nasza radość. Była tym większa, że pozbieraliśmy się po wczorajszej przegranej – przyznał po meczu Jochen Schöps, kapitan niemieckiej reprezentacji.

Nie mniej zadowolony był belgijski szkoleniowiec Niemców, Vital Heynen. Jestem bardzo szczęśliwy, ale kiedy patrzę na siedzącego obok mnie Laurenta (Tillie – przyp. red.), moje szczęście trochę maleje. Francuzi zagrali wspaniały turniej, a my dziś fantastyczny mecz – mówi selekcjoner reprezentacji Niemiec. – Po porażce z Francją w poprzedniej fazie mistrzostw w ogóle nie spodziewaliśmy się awansu do półfinału. To, co stało się w meczu z Iranem i dzisiaj, jest po prostu niesamowite. Cud czy co… – dodał Vital Heynen.

Francuzi mimo świetnej postawy w całym turnieju wyjadą z Polski bez medalu. – Niemcy zagrali dziś świetnie, a Schwarz, Grozer i Kaliberda wręcz niewiarygodnie. My byliśmy dziś słabi w obronie, nie wiem dlaczego – nie ukrywał kapitan „Trójkolorowych”, Benjamin Toniutti.Gratuluję Niemcom medalu. Jestem rozczarowany zwłaszcza drugim setem. Kiedy zaczynaliśmy turniej, nawet nie przypuszczałem, że znajdziemy się w czołowej czwórce. Kiedy jednak do niej awansowaliśmy, chcieliśmy czegoś więcej. Dziś zabrakło nam szybkości, energii i motywacji – przyznał trener Laurent Tillie.Francuski szkoleniowiec nie do końca mógł się pogodzić z decyzjami sędziów w trzecim secie meczu o brązowy medal. – Nie podoba mi się zmiana zasad w trakcie gry. Jeśli wcześniej ustalono, że podstawą do wideoweryfikacji jest wyłącznie kamera FIVB, to dlaczego użyto zapisu z kamery Polsatu? Pytałem o to dwa razy, ale nie poznałem odpowiedzi. A to był decydujący moment trzeciego seta – mówił Tillie.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved