Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Winiarski: W przyszłym roku nie zagram w kadrze

Michał Winiarski: W przyszłym roku nie zagram w kadrze

fot. Joanna Skólimowska

- To, co się wydarzyło, jest ukoronowaniem całej mojej kariery reprezentacyjnej - przyznał po zdobyciu mistrzostwa świata kapitan biało-czerwonych, Michał Winiarski. - W przyszłym roku nie zagram w reprezentacji, ale nie chcę składać żadnych deklaracji.

Michał Winiarski rozegrał jeden z najlepszych swoich turniejów w sportowej karierze. Kapitan biało-czerwonych był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie, a mistrzostwa zakończył wygranym finałem i złotym medalem. Winiarski przyznał jednak po meczu, że ten sukces został okupiony ogromnymi wyrzeczeniami. – To mistrzostwo dedykuję żonie i dzieciom. Ten ostatni rok był dla mnie bardzo ciężki. Długo byliśmy w rozłące, moja żona musiała sama rodzić, bo mnie nie było. Później byłem na kadrze. Zawsze mnie wspierali, wierzyli we mnie – mówił Michał Winiarski. – To, co się wydarzyło, jest ukoronowaniem całej mojej kariery reprezentacyjnej – dodał.

Koniec gry w reprezentacji zapowiedzieli już wcześniej Paweł Zagumny i Krzysztof Ignaczak. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że mecz z Brazylią był ostatnim w karierze reprezentacyjnej Mariusza Wlazłego. Również Michał Winiarski zapowiada, że w przyszłym roku zabraknie go w reprezentacji. – Myślę, że mój czas dobiega końca po tym, co przeżywałem na tym turnieju. Po tych ciężkich latach ten kolejny rok będzie tylko i wyłącznie dla rodziny i najbliższych. O Rio jeszcze nic nie wiem. Na ten moment w przyszłym roku nie zagram. Cieszę się z tego mistrzostwa świata, ale nie chcę składać żadnych deklaracji – przyznał kapitan biało-czerwonych.

Gdy zaczynaliśmy ten turniej, to naprawdę wierzyliśmy w sukces. Cały czas, z meczu na mecz stawało się to coraz bardziej realne. Potem było losowanie, w którym trafiliśmy na Rosję i Brazylię. Pojawiła się myśl, że nie dość, że jesteśmy gospodarzami, to jeszcze musimy grać z najsilniejszymi – opowiadał Winiarski. – Przezwyciężyliśmy to wszystko i nie można nam zarzucić, że te mistrzostwa były ustawione jak poprzednie. Mieliśmy najtrudniejszą drogę i tę drogę przebrnęliśmy, aż do złota – zakończył kapitan mistrzów świata.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved