Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kolejne mistrzostwa świata siatkarzy w Rosji?

Kolejne mistrzostwa świata siatkarzy w Rosji?

fot. archiwum

Katar, Argentyna i Rosja ubiegają się o organizację kolejnych mistrzostw świata siatkarzy. Zdaniem prezydenta FIVB największe szanse na to ma Rosja. - Nastał czas, w którym Rosjanie powinni zorganizować duży światowy turniej - twierdzi Ary Graça.

Rosja jako państwo nigdy jeszcze nie organizowała siatkarskich mistrzostw świata. W 1952 i w 1962 roku turniej mistrzowski odbył się wprawdzie w ZSRR, ale po przekształceniach politycznych w latach 90-tych Rosjanie wciąż czekają na organizację dużego turnieju w piłce siatkowej.

O organizację mistrzostw świata siatkarzy oprócz Rosji ubiegają się również Argentyna, która już dwa razy gościła u siebie mundial, oraz Katar. Prezydent FIVB Ary Graça przyznaje jednak, że największe szanse ma Rosja. – Nastał czas, w którym Rosjanie powinni zorganizować duży światowej turniej. Wprawdzie Argentyna i Katar są również chętne, ale w Rosji jest wszystko, by takie mistrzostwa zorganizować – mówił dziennikarzom Graça.

Prezydent FIVB odniósł się również do zastrzeżeń, że w mistrzostwach świata w Polsce regulamin był ustawiony pod gospodarzy. – Niektórzy twierdzą, że regulamin został zmieniony, by gospodarzom było łatwiej. To kłamstwo, zasada, że gospodarz ma prawo wybrać miejsce rozgrywania swoich spotkań, była zapisana dużo wcześniej. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami – mówił Graça.Rosyjska prasa jest pod wielkim wrażeniem organizacji mistrzostw świata w Polsce, frekwencji nie tylko w halach, ale również w Strefach Kibica. Dziennikarze w Rosji już zastanawiają się, czy ich kraj będzie w stanie zorganizować jeszcze lepszy turniej…

 

źródło: inf. własna, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved