Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jenny Lang Ping: W naszej grze brakuje spójności i stabilności

Jenny Lang Ping: W naszej grze brakuje spójności i stabilności

fot. archiwum

Już jutro we Włoszech startują mistrzostwa świata kobiet. Kandydatów do medali jest kilku. Apetyt na zamieszanie w czołówce mają Chinki, które jednak ostatni medal na światowej imprezie zdobyły w 2008 roku w igrzyskach olimpijskich.

Był taki okres, w którym wydawało się, że Chinki na stałe wejdą do światowej czołówki. Jednak drużyna budowana, by zdobyć złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie, stanęła zaledwie na trzecim stopniu podium tych zawodów, a kolejne lata były dla niej zupełnie nieudane. Wystarczy wspomnieć, że w następnych igrzyskach Chinki nie awansowały nawet do półfinału, a o minionym mundialu chciałyby zapewne jak najszybciej zapomnieć, bowiem uplasowały się dopiero na dziesiątej pozycji, nawet za reprezentacją Polski. Rozpoczynający się jutro we Włoszech czempionat globu ma przynieść podopiecznym Lang Ping walkę o czołowe miejsca, choć w tegorocznej edycji World Grand Prix uplasowały się dopiero na piątej pozycji. – Jesteśmy przygotowani do zawodów. Postaramy się zapewnić sobie miejsce w III rundzie – powiedziała Jenny Lang Ping. Te mistrzostwa nie będą łatwe. Nie możemy brać niczego za pewnik, ale chcemy wypaść jak najlepiej – dodała.

W składzie na ten mundial znalazły się tylko trzy zawodniczki, które wcześniej rywalizowały już w mistrzostwach świata. Mowa o Wei Qiuyue, Shen Jingsi i Xu Yunli. Większość składu stanowią jednak młode zawodniczki, tak więc młodość może być sporym atutem azjatyckiego zespołu. – Jako młody zespół czasami możemy grać bardzo dobrze, ale w naszej grze brakuje spójności i stabilności. Jeśli z biegiem czasu będziemy poprawiać swoją grę, to możemy wygrać o wiele więcej spotkań – skomentowała Lang Ping.

Mistrzostwa świata Chinki zainaugurują meczem z Portoryko, a w grupie D ich rywalkami będą także Japonia, Kuba, Belgia oraz Azerbejdżan.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved