Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwa wygrane sparingi Trefla Sopot z niemieckim zespołem

Dwa wygrane sparingi Trefla Sopot z niemieckim zespołem

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot bez straty seta odprawiły Rote Raben Vilsbiburg. W jedynych meczach towarzyskich tego lata przed własną publicznością sopocianki pokonały wicemistrzynie Niemiec w nietypowych rozmiarach 5:0 i 4:0.

Podopieczne Lorenzo Micelliego w okresie przygotowawczym są niepokonane. Wcześniej odniosły pięć zwycięstw w Belgii. Lorenzo Micelli z siatkarek, które są do jego dyspozycji, wyraźnie wybrał podstawową „szóstkę”. Sparingowe spotkania z wicemistrzem Niemiec włoski szkoleniowiec rozpoczynał identycznym składem. A przecież wkrótce rywalizacja szczególnie na przyjęciu będzie jeszcze większa, gdyż do Sopotu nie dotarły jeszcze Jana Matiasovska i Charlotte Leys.

Ponadto w drugim sparingu sopocianki sprawdziły Magdalenę Damaske. To mistrzyni Europy kadetek, która jest wychowanką TPS-u Rumia, ostatnio uczyła się w SMS-ie, a formalnie jest zawodniczką Gedanii. Co prawda o jej pozyskaniu informował zespół Budowlanych Łódź, ale działacze z Łodzi nie byli świadomi, że nastolatka ma jeszcze ważny kontrakt w Gdańsku. W drugim sparingu 18-latka zdobyła piłkę meczową.

Na razie główna siła w ataku PGE Atomu Trefla opiera się na letnich nabytkach: Katarzynie Zaroślińskiej i Dejy McClendon. W meczach towarzyskich z Niemkami reprezentantka Polski zdobyła 36, a Amerykanka 35 punktów. Ponadto mocnym atutem sopocianek jest blok. W pierwszym spotkaniu z Rote Raben gospodynie uzyskały po tym elemencie aż 20 punktów! Przyjezdne w pierwszym spotkaniu najmocniej opierały się w piątym secie, w którym prowadziły 23:21, a potem miały piłki setowe przy 24:23 i 25:24. Przegrały i tę partię, gdyż w końcówce punktowała głównie Anna Miros, a Liana Mesa Luaces pomyliła się w ataku w ostatniej akcji.

Natomiast w trzeciej i czwartej odsłonie pojedynku sopocianki pozwalały wyszumieć się przeciwnikowi do wyniku 13:11, a potem przejmowały inicjatywę. Jeszcze bardziej jednostronny był rewanżu. Rywalki na sukces mogły liczyć tylko do połowy drugiego seta, w którym prowadziły 12:10.

PGE Atom Trefl Sopot – Rote Raben Vilisbiburg 5:0
(25:14, 25:22, 25:19, 25:20, 28:26)

Trefl: Tokarska, McClendon, Bełcik, Efimienko, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Kaczmar, Miros i Rosner

PGE Atom Trefl Sopot – Rote Raben Vilisbiburg 4:0
(25:15, 25:22, 25:14, 25:21)

Trefl: Tokarska (9), McClendon (11), Bełcik (5), Efimienko (15), Kaczorowska (9), Zaroślińska (16), Durajczyk (libero) oraz Miros (9), Kaczmar (4), Łukasik (7), Damaske (1) i Rosner (libero)

źródło: atomtrefl.pl, sport.trojmiasto.pl