Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Caro Rzeczyca wygrało turniej we własnej hali

Caro Rzeczyca wygrało turniej we własnej hali

W miniony piątek i sobotę w Rzeczycy rozegrany został II Turniej o Puchar Wójta Gminy Rzeczyca. W turnieju wzięło udział pięć zespołów z I i II ligi mężczyzn. Najlepsi okazali się siatkarze Caro Rzeczyca, którzy wyprzedzili SMS Spała i Krispol Września.

Była to ostatnia szansa na sprawdzenie swoich umiejętności przed startującymi w przyszłą sobotę rozgrywkami ligowymi. W ocenie trenerów i zawodników zawody stały na dobrym poziomie i dały pogląd na to, czego możemy spodziewać się w nadchodzącym sezonie. Cały turniej padł nieoczekiwanie łupem gospodarzy, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki w stosunkach setowych 2:1. Dużo setów granych było na przewagi, co świadczy o zaciętości poszczególnych spotkań.

Już w pierwszym meczu turnieju kibice mogli obejrzeć walkę na przewagi, gdzie miejscowe Caro po pierwszym gładko wygranym secie z SMS-em Spała do 15 drugiego seta przegrało 27:29, a tie-break grany do 15 rozstrzygnęło dopiero w stosunku 22:20. Jaki początek – taki koniec, w ostatnim meczu decydującym o zwycięstwie w II Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rzeczyca stanęły naprzeciwko siebie drużyny Caro i Krispolu Września. Pierwszego seta zdecydowanie do 18 wygrał szósty zespół zeszłorocznych rozgrywek I ligi. Po kilku pierwszych akcjach drugiego seta, kiedy na tablicy widniał wynik 4:1 dla gości, nikt ze zgromadzonych w hali kibiców nie spodziewał się, że drużyna Caro będzie jeszcze w stanie odmienić losy tego „finału”. Jak się jednak okazało, po kilku udanych atakach Pawła Kaczorowskiego i Cezarego Stanisławajtysa oraz prostych błędach przyjezdnych na tablicy widniał wynik 11:11. Gra punkt za punkt toczyła się już do końca seta i zakończyła się grą na przewagi dopiero… 35:33 dla Caro.

Ostatni set turnieju decydował o zwycięstwie. Tie-break znowu lepiej rozpoczęli goście mocnym uderzeniem (4:1). Gospodarze nie odpuścili i doprowadzili do stanu 7:7 . Gra punkt za punkt, cios za cios i wynik na tablicy brzmiał 14:14. Dwa błędy w ataku zawodników z Wrześni i zarówno mecz, jak i cały turniej padł łupem gospodarzy.

Krispol Września - Caro Rzeczyca    1:2

Mecze rozgrywane były do trzech setów bez względu na wynik, przy czym trzeci set rozgrywany był do 15 punktów (na zasadzie tie-breaka)