Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Biało-czerwoni z trzema możliwościami wywalczenia biletu na IO

Biało-czerwoni z trzema możliwościami wywalczenia biletu na IO

fot. archiwum

Wczoraj polscy siatkarze po raz drugi w historii stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Zdobyli nie tylko złote medale, ale także bezcenne punkty do światowego rankingu i prawo gry w Pucharze Świata, z którego mogą wywalczyć awans na IO.

Dotychczas polscy siatkarze zajmowali piąte miejsce w światowym rankingu, ale zdobycie tytułu mistrza świata pozwoliło im zainkasować 100 punktów, a one z kolei dadzą podopiecznym trenera Antigi awans na trzecie miejsce. Wciąż przed biało-czerwonymi będą Brazylijczycy, którzy przecież ponownie grali w finale oraz Rosjanie, którzy po raz kolejny uplasowali się na piątej pozycji. Polacy wyprzedzą za to Włochów, którzy zanotowali słaby występ oraz Amerykanów. Lepsza pozycja w rankingu powinna mieć przełożenie na więcej szans zakwalifikowania się do igrzysk olimpijskich. Pierwszą okazją ku temu będzie Puchar Świata, który odbędzie się w Japonii od 8 do 23 września 2015 roku. Kwalifikację do Pucharu Świata mają zagwarantowaną już Japonia (gospodarz) oraz Polska (mistrz świata). Pozostałe dziesięć miejsc zajmą po dwa najlepsze kraje z poszczególnych kontynentów wyselekcjonowane na podstawie rankingu globalnego lub kontynentalnego. Wszystko wskazuje więc na to, że z Europy będą to Włochy oraz Rosja. Łącznie zatem w Japonii rywalizowało będzie dwanaście zespołów, ale tylko dwa najlepsze wywalczą przepustki na igrzyska olimpijskie.

Igrzyska w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro, a pewni gry w nich są gospodarze (Brazylijczycy). Do nich dołączą wspomniane wyżej dwie najlepsze ekipy z Pucharu Świata, pięciu mistrzów kontynentów lub zwycięzców turniejów kontynentalnych (w zależności od federacji) oraz czterech triumfatorów turniejów interkontynentalnych. Jeśli biało-czerwoni awansu nie wywalczą w Pucharze Świata, to z uwagi na wysoką pozycję w światowym rankingu będą mogli skorzystać z obu pozostałych możliwości zakwalifikowania się do igrzysk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved