Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Raphael: Wasi siatkarze grają ostatnio niesamowitą siatkówkę

Raphael: Wasi siatkarze grają ostatnio niesamowitą siatkówkę

fot. lancelet.com.br

Reprezentacja Brazylii była faworytem pierwszego meczu półfinałowego i wywiązała się ze swojej roli, mimo że Francuzi postawili jej naprawdę trudne warunki. - Francuzi byli bardzo groźnymi przeciwnikami - ocenił po meczu rozgrywający Canarinhos, Raphael.

Ekipa z Ameryki Południowej nie tylko dzięki swojej bardzo dobrej grze, ale także błędom rywali w końcówce cieszyła się po ponad dwugodzinnym spotkaniu z awansu do piątego już z rzędu finału mistrzostw świata. Kiedy trzeba było, Brazylijczycy znaleźli sposób na świetnie atakujących Ngapetha i Sidibe.Jestem bardzo zadowolony z tego meczu, ponieważ zagraliśmy w nim bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że Francuzi nie poddadzą się bez walki i tak też zrobili – byli bardzo groźnymi przeciwnikami. Naprawdę niewiele zabrakło im, by przycisnąć nas bardziej – ocenił po meczu Raphael.

W pierwszym sobotnim spotkaniu duże znaczenie dla toczącego się starcia miała zagrywka. Po stronie francuskiej szaleli w tym elemencie Ngapeth i Le Roux. Wśród brazylijskich graczy prym wiódł m.in. Felipe Fonteles.Mieliśmy trochę problemów z ich zagrywką, ale w tych ważnych momentach my również potrafiliśmy jej użyć, np. Sidao. Cieszy zwycięstwo w tak trudnym meczu, a co dopiero mówić o awansie – cieszył się po meczu drugi rozgrywający Brazylijczyków.

Choć drużyna Bernardo Rezende opuściła halę i udała się do hotelu, nie oglądając bezpośrednio ze Spodka meczu biało-czerwonych z Niemcami, to niemal stuprocentowo wiedzieli, że to z gospodarzami turnieju przyjdzie im się zmierzyć w finale. – Wydaje mi się, że w finale spotkamy się z reprezentacją Polski. Wasi siatkarze grają ostatnio niesamowitą siatkówkę, co już pokazali m.in. w Łodzi i Niemcom będzie trudno ich zatrzymać. Tak naprawdę musiałby stać się cud, byśmy w finale natknęli się na reprezentantów Niemiec – mówił Raphael.

Reprezentacja Polski z Brazylią już się w tych mistrzostwach spotkała – było to w pierwszym meczu III rundy w Łodzi i tam, po bardzo emocjonującym boju, triumfowali podopieczni Stephane’a Antigi. Na boisku nie brakowało walki siatkarskiej, jak i tej pod siatką. – Obie drużyny potrafią grać na najwyższym poziomie, więc z pewnością są w stanie stworzyć niesamowite spotkanie finałowe. To jest siatkówka, walczymy na boisku z całych sił, czasami emocje biorą górę, a to nie o to chodzi. Liczy się to, co potrafimy, a nie to, co sobie wykrzyczymy z przeciwnikami. My chcemy walczyć, Polacy również, więc to tylko przyniesie korzyść dla samego widowiska, a wygra lepszy. Mam nadzieję, że uda nam się zrewanżować za przegraną w Łodzi – zakończył Raphael.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved