Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mysłowiczanki najlepsze w Silesia Cup 2014

Mysłowiczanki najlepsze w Silesia Cup 2014

fot. Tomasz Tadrała

W niedzielę zakończył się w Mysłowicach tradycyjny już Międzynarodowy Turniej Silesia Cup 2014. Poza gospodarzami, silesiankami, które triumfowały, w imprezie udział wzięły drużyny z Jastrzębia-Zdroju, Ostrawy i Katowic.

W sobotę i niedzielę przy Bończyka w Mysłowicach rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Silesia Cup 2014. Na zaproszenie gospodyń, Silesii Volley MOSiR, odpowiedział UKS Sokół 43 Katowice, VK Ostrawa oraz pierwszoligowy rywal zza miedzy, KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna. Podopieczne Rafała Kalinowskiego 2:1 wygrały z sokolankami, a Czeszki z Ostrawy pokonały zespół z Jastrzębia-Zdroju 2:1. W drugiej kolejce silesianki odniosły cenne zwycięstwo nad VK Ostrawa, a ekipa Jarosława Bodysa w trzech setach rozprawiła się z Sokołem Katowice. W ostatnich meczach ostrawianki pokonały zespół ze stolicy Górnego Śląska 3:0, a Silesia Volley wygrała z KS-em Jastrzębiem-Borynią, zapewniając sobie 1. miejsce w turnieju.

Przed tygodniem z turnieju w Łodzi moje dziewczyny wróciły bardzo rozbite. Nie graliśmy tam źle, a mimo wszystko wygraliśmy tylko jedną partię, tracąc przy tym dwanaście setów. Jak ryba wody potrzebowaliśmy wygranej, która pozwoliłaby nam odbić się od dna i ponownie uwierzyć we własne możliwości. Wciąż pozostaje wiele do poprawy, ale wreszcie, zgodnie z moimi oczekiwaniami, funkcjonowała zagrywka. Nieźle radziliśmy sobie z pasywnym blokiem i przede wszystkim dziewczyny walczyły od pierwszej do ostatniej piłki – powiedział Rafał Kalinowski, trener silesianek.

W środę Silesia Volley wybierze się do Krzynowic, gdzie po raz czwarty w okresie przygotowawczym zmierzy się z Jastrzębiem-Borynią PLKS-em Pszczyna. – Będzie to mecz pokazowy w nowo otwartej hali – tłumaczył szkoleniowiec zespołu z Mysłowic. – Z Krzanowic pochodzi nasza libero, Magdalena Kuziak, dlatego nie mogliśmy zrezygnować z zaproszenia władz gminy – dodał Kalinowski. Niewykluczone, że przed inauguracją ligi silesianki sparować będą jeszcze z VK Ostrawa. – Na razie wstępnie umówiliśmy się na sparing w Czechach, szczegóły musimy jeszcze ustalić – dodał.Wyniki Silesia Cup 2014:

Silesia Volley MOSiR Mysłowice - UKS Sokół 43 Katowice 2:1
VK Ostrawa KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna 2:1
Silesia Volley MOSiR Mysłowice - VK Ostrawa 3:0
KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna- UKS Sokół 43 Katowice 3:0
VK Ostrawa - UKS Sokół 43 Katowice 3:0
KS Jastrzębie-Borynia - Silesia Volley 1:2
MVP turnieju wybrano Angelikę Szostok.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved