Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Kosiak i Rudol kończą turniej na 5. miejscu

ME U-22: Kosiak i Rudol kończą turniej na 5. miejscu

Maciej Kosiak i Maciej Rudol swój udział w mistrzostwach Europy U-22 zakończyli na piątej lokacie. W pierwszym dzisiejszym meczu Polacy roznieśli włoską parę Rossi/De Fabritiis,  a potem w pięciu setach wygrali z Duńczykami Abell/Trans.

W sobotę polski duet Maciej Kosiak/Maciej Rudol zmierzył się ze Szwajcarami Beeler/Krattiger i trochę niespodziewanie uległ w trzech odsłonach. Porażka w tym spotkaniu zamknęła Polakom drogę do najlepszej czwórki i walki o medale. Tym samym nasi reprezentanci musieli zadowolić się walką o miejsce piąte. Pierwszą przeszkodą na drodze do zajęcia tej lokaty byli Włosi Enrico Rossi i Giacomo De Fabritiis. Premierowy set pokazał, że dla polskiej pary będzie to raczej łatwy pojedynek. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego nie potrafili dotrzymać kroku naszej młodej parze i przegrali 5:15. Dominacja Rudola i Kosiaka w kolejnym secie była nieco mniejsza, ale i tak Polacy rządzili na piasku. Biało-czerwoni dobrze dogrywali piłkę do siatki i kończyli swoje ataki bez większego problemu, natomiast dla Włochów ogromnym problem okazało się przyjęcie polskiej zagrywki (8:15). W secie numer trzy Polacy nie pozwolili sobie na chwilę oddechu i słabości. Od pierwszego gwizdka sędziego nacisnęli na przeciwników i narzucili swój styl gry, nie tracąc kontroli nad spotkaniem nawet przez chwilę. Załamani i zagubieni Włosi starali się jakoś odgryzać, jednak nie szło im to najlepiej i musieli po raz trzeci pogodzić się z wysoką porażką w tym meczu (8:15).

W walce o 5. lokatę Kosiak i Rudol zagrali z Duńczykami Kristofferem Abellem i Martinem Transem Hansenem. Para z północnej części Europy w poprzedniej rundzie nie musiała wychodzić na piasek, ponieważ ich przeciwnicy oddali mecz walkowerem. Mieli więc trochę więcej sił niż nasi plażowicze, ale jak się okazało, to nie pomogło. Pierwsze dwie odsłony spotkania w miarę pewnie wygrali Polacy, ale w trzeciej partii zamiast postawić kropkę nad i, zdołali ugrać tylko 10 punktów i mecz trwał dalej. Czwarta odsłona meczu była niezwykle zacięta i Polacy mogli już zakończyć to spotkanie. Jednak w końcówce o dwa punkty lepsi okazali się Duńczycy. W tie-breaku na piasku istniała już tylko jedna para – Maciej Kosiak i Maciej Rudol roznieśli wręcz rywali, pozwalając im zdobyć zaledwie 2 oczka! Tym samym w ramach pocieszenia naszym siatkarzom udało się zakończyć turniej wygraną i zajęciem piątej lokaty.

Kosiak/Rudol POL [2] – Rossi/De Fabritiis ITA [14] 3:0
(15:5, 15:8, 15:8)

Kosiak/Rudol POL [2] – Abell/Trans DEN [24] 3:2
(15:10, 15:13, 10:15, 15:17, 7:2)