Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mariusz Wlazły tytułem MVP MŚ żegna się z reprezentacją

Mariusz Wlazły tytułem MVP MŚ żegna się z reprezentacją

fot. Łukasz Krzywański

Atakujący reprezentacji Polski Mariusz Wlazły został wybrany najlepszym zawodnikiem MŚ w siatkówce, które odbywały się w Polsce. Tym wyróżnieniem Wlazły żegna się z reprezentacją. Odchodzi w glorii mistrza świata, będąc na samym szczycie.

Polacy we wspaniałym stylu pokonali w finale Brazylię 3:1 i po 40 latach znów są najlepsi na świecie. Mają też najlepszego gracza świata, Mariusza Wlazłego. Ten wrócił do kadry, by poprowadzić ją do triumfu. W najtrudniejszych chwilach tego turnieju potrafił wziąć na siebie ciężar gry. Do tego podrywał też kolegów do walki, stając się ich mentalnym liderem. To on zaproponował im zabawę na boisku. Bez powagi, bez napięcia, by gra cieszyła wszystkich. A nagroda była wielka. – Bardzo się cieszymy, cały turniej graliśmy w miarę równo. Mieliśmy gorsze momenty, przegraliśmy z USA, ale czy to jest ważne? – mówił po meczu MVP turnieju. – To coś, do czego dąży każdy człowiek, każdy sportowiec, reprezentujący barwy swojego kraju. Nie chciałem, by powtórzyła się historia sprzed ośmiu lat. To jeszcze do nas nie dociera, ale strasznie fajnie wygrać w finale z taką drużyną – dodał Mariusz Wlazły.

Wlazły oprócz nagrody dla najlepszego gracza imprezy otrzymał też wyróżnienie dla najlepszego atakującego mistrzostw. W tak piękny sposób pożegnał się z kadrą, bowiem zapowiedział, że finał mistrzostw świata był jego ostatnim meczem w reprezentacji. – Mam nadzieję, że ta grupa, która zostanie, będzie dalej tworzyć historię. Moja misja w reprezentacji dobiegła końca. Wróciłem, żeby pomóc, starałem się jak mogłem. Ta grupa, która była tutaj, może spokojnie grać z najlepszymi. Cieszę się, że brałem w tym udział, ale nadszedł czas, by powiedzieć sobie już dość – mówił po finale mistrzostw świata Mariusz Wlazły.

Wybrano też najlepszą szóstkę turnieju, a właściwie siódemkę, razem z libero. Do tej trafił też środkowy bloku Karol Kłos. Oprócz dwóch Polaków znaleźli się tam też dwaj Brazylijczycy, Francuz i dwóch Niemców.źródło: inf. własna, sport.pl, Telewizja Polsat

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved