Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska mistrzyniami Europy do lat 22

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska mistrzyniami Europy do lat 22

fot. CEV

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska zostały mistrzyniami Europy do lat 22. W finale złote medalistki pokonały inną polską parę - Katarzynę Kociołek i Dorotę Strąg. Brązowy medal trafił w ręce reprezentantek Szwajcarii Eiholzer/Gerson.

Finał pań cieszył się w Turcji ogromnym zainteresowaniem. Dwie najlepsze pary podziwiał komplet publiczności. Lepiej w mecz weszły Kociołek i Strąg, które wygrywając 15:13 i 18:16, prowadziły w meczu 2:0. Gruszczyńska/Baran nie dawały za wygraną i również po zaciętej walce zdołały doprowadzić do wyrównania. W tie-breaku emocji również nie brakowało. Obie pary szły punkt za punkt. Lepsze w dwóch ostatnich akcjach okazały się Gruszczyńska/Baran i to one sięgnęły po mistrzostwo Europy do lat 22. – To niesamowite uczycie zostać najlepszą plażową parą Europy, wygrywając w finale z inną polską parą, z którą znamy się doskonale – powiedziała Jagoda Gruszczyńska.Do Turcji przyjechałyśmy wygrać i to zrobiłyśmy – dodała złota medalistka.

Wielkiej radości po meczu nie kryła również Karolina Baran, która w półfinale zmagała się z drobnym urazem. – Myślę, że kibicom spotkanie mogło się podobać. Było w nim sporo emocji, a zwycięzcę rozstrzygnął tie-break – powiedziała zawodniczka, podkreślając, iż kluczem do zwycięstwa w partiach numer trzy i cztery była mała ilość błędów. – Popełniliśmy ich zdecydowanie mniej – dodała. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe z tego tytułu. Radość jest tym większa, że w turnieju wystartowało wiele bardzo dobrych par, które biorą udział w imprezach z cyklu World Tour. W Turcji poziom był bardzo wysoki – zakończyła Baran.

Baran/Gruszczyńska POL [5] – Kociołek/Strąg POL [22] 3:2
(13:15, 16:18, 15:13, 15:13, 7:5)źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved