Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Wrocław wygrał Turniej Trzech Narodów

Impel Wrocław wygrał Turniej Trzech Narodów

Siatkarki Impelu Wrocław pokonały w niedzielę mistrzynie Niemiec Dresdner SC 3:0, a co za tym idzie - okazały się najlepsze w całym Turnieju Trzech Narodów rozgrywanym od piątku w Karpaczu. Trzeciej porażki doznał zaś BKS Aluprof.

W trzecim spotkaniu w Turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu bielszczanki doznały trzeciej porażki. Tym razem lepszy od BKS-u Aluprofu okazał się czeski VK Agel Prostejov, który wygrał 3:0. O pierwszym secie bielszczanki chcą chyba jak najszybciej zapomnieć, bo przegrały 12:25. Siatkarki z Prostejova prowadziły w nim od początku do końca i ani przez moment ich zwycięstwo w tej partii nie było zagrożone.

W drugim secie BKS Aluprof rozpoczął lepiej, ale w środkowej części seta do głosu doszły Czeszki, które prowadziły nawet 20:13. Bielskie siatkarki odrobiły część strat, ale i tak przegrały 20:25.

Zwycięstwo w trzecim secie było na wyciągnięcie ręki. Prowadzenie w tej odsłonie meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie. Podopieczne trenera Leszka Rusa prowadziły nawet 20:18, ale końcówka seta należała do Prostejova, który wygrał 25:23 i tym samym cały mecz 3:0.

BKS Aluprof – VK Agel Prostejov 0:3
(12:25, 20:25, 23:25)

BKS Aluprof: Lis, Pelc, Wilk, Bamber-Laskowska, Łyszkiewicz, Strózik, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Muhlsteinova i Klein

Wrocławianki pokonały na zakończenie turnieju 3:0 Dresdner S.C. i tym samym w całym turnieju nie straciły nawet seta. Jeszcze dziś wrócą do Wrocławia. Jutro mają wolne, do treningów wracają we wtorek, a już w czwartek wyjeżdżają na kolejny turniej. W kolejny weekend rywalizować będą w Szamotułach z Chemikiem Police, Polskim Cukrem Muszyną i Atomem Treflem Sopot.

Impel Wrocław – Dresdner SC 3:0
(25:22, 25:17, 25:22)

Impel: Hanke, Kaczor, Topić, Grejman, Ptak, Kauffeldt, Sawicka (libero)

źródło: bks.bielsko.pl, impelwroclaw.pl