Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Fabian Drzyzga: Dla nas to turniej marzeń

Fabian Drzyzga: Dla nas to turniej marzeń

fot. archiwum

Po wygranej z reprezentacją Niemiec biało-czerwoni awansowali do finału mistrzostwa świata. - To my zagraliśmy z większym charakterem i odwagą - o tym, co było kluczem do sukcesu w starciu z Niemcami, mówił rozgrywający biało-czerwonych, Fabian Drzyzga.

Czterech setów potrzebowali podopieczni Stephane’a Antigi do awansu do finału siatkarskich mistrzostw świata. W rywalizacji z reprezentacją Niemiec nie brakowało emocji i zwrotów akcji, biało-czerwoni kilkukrotnie wychodzili z opresji, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Półfinały są bardzo trudne, to przede wszystkim emocjonalnie ciężkie spotkania – po rywalizacji mówił Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji Polski zaznaczył przy tym, że trudy turnieju są odczuwalne przez zawodników, jednak w tej fazie zmagań nikt się na tym nie koncentruje. – Na tym etapie fizycznie te zespoły są tak samo zmęczone, więc tutaj trzeba grać głową i sercem. W tym meczu, moim zdaniem, to my zagraliśmy z większym charakterem i odwagą – podkreślił, dodając, że czasu na radość po triumfie nie będzie zbyt wiele. – Oczywiście, że będziemy przeżywać to spotkanie i cieszyć się, ale na pewno musimy zregenerować nasze siły, żeby być gotowi na to ostatnie starcie.

Przed Polakami w niedzielny wieczór najważniejszy mecz turnieju, biało-czerwoni staną przed szansą zrewanżowania się Brazylijczykom za finał z 2006 roku. Jak zaznaczył rozgrywający reprezentacji Polski, mimo respektu do rywala Polacy nie mają obaw przed kolejnym starciem, tym bardziej że udowodnili, że potrafią grać i wygrywać z canarinhos. – Czujemy się bardzo dobrze fizycznie, mentalnie, nikogo się nie obawiamy. Myślę, że jak już to chyba bardziej oni nas prowokują. My musimy zachować spokojną głowę, wyjść na boisko, robić swoje i przy tym dobrze się bawić – mówił rozgrywający reprezentacji Polski.

Po rozegraniu takiej liczby spotkań i doskonałej znajomości przeciwników zdaniem Fabiana Drzyzgi na tym etapie zmagań trudno mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu rywala, co więc będzie kluczowe w konfrontacji z obrońcami tytułu? – To jest finał, tu już się gra tylko i wyłącznie sercem i głową. Zarówno my, jak i Brazylijczycy mamy dobre umiejętności. Ale ani oni nas niczym nie zaskoczą na tym etapie, ani my ich. Będzie trzeba wyjść na boisko i się bić. Trudno powiedzieć, co może być najważniejsze w tym ostatnim meczu, może dobra zabawa... – kontynuował reprezentant Polski.

Dotychczas w turnieju biało-czerwoni spisują się znakomicie, przechodząc jak burza przez kolejne fazy rozgrywek. Po zmaganiach w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi oczy całej siatkarskiej Polski będą zwrócone na katowicki Spodek. – Wszystkie hale spełniły się w stu procentach, my graliśmy dobrze, publika dopisała, kibicowali niesamowicie i nieśli nas tym dopingiem, my zaś robiliśmy swoje. W każdej hali, w Spodku tak samo, więc dla nas na tę chwile to turniej marzeń – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved