Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Chemik Police dwukrotnie sparował z reprezentacją Belgii

Chemik Police dwukrotnie sparował z reprezentacją Belgii

fot. archiwum

Zespół Chemika ma za sobą kolejny etap budowania formy przed trudnym sezonem, w którym bronić będzie mistrzowskiego tytułu oraz rywalizować w LM. Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego rozegrały w Belgii dwa sparingi z reprezentacją tego kraju.

Policzanki dwa pierwsze dni w minionym tygodniu trenowały w hali Arena w Szczecinie, a kolejne spędziły w Belgii, gdzie przebywały na zaproszenie narodowej drużyny tego kraju, przygotowującej się do turnieju o mistrzostwo świata, który rozpoczyna się w najbliższy wtorek, 23 września. Przed wyjazdem do Włoch, gdzie toczyć się będzie walka o miano najlepszej narodowej żeńskiej drużyny siatkarskiej na naszym globie, sztab szkoleniowy reprezentacji Belgii wybrał właśnie zespół mistrza Polski i zaprosił do udziału we wspólnych treningach i rozegrania ostatnich meczów kontrolnych, co jest bez wątpienia dużym wyróżnieniem.

W trakcie pobytu w Belgii zespół Chemika rozegrał dwa mecze sparingowe. W czwartkowy wieczór, w Genk, reprezentacja tego kraju wygrała z Chemikiem Police 3:0 (25:21, 25:11, 25:20). Wynikiem 3:0 dla Belgii (25:23, 25:20, 25:20) zakończył się drugi mecz kontrolny rozegrany w Couvin.

– To dla nas bardzo miłe, że Chemik Police został zaproszony przez reprezentację Belgii. Po wcześniejszych grach kontrolnych potrzebowaliśmy sprawdzianu z drużyną na wysokim poziomie. Mieliśmy więc okazję do sprawdzianu z przeciwnikiem prezentującym najwyższy poziom. To przecież jedna z najlepszych drużyn narodowych w Europie, będąca obecnie, przed turniejem o mistrzostwo świata, w szczytowej swojej formie – przyznał trener Giuseppe Cuccarini. My jesteśmy wciąż na etapie jej budowania. Codziennie, nie wyłączając pobytu w Belgii, zawodniczki są w ciężkim treningu siłowym. Jesteśmy więc na innym poziomie przygotowań niż reprezentacja Belgii, a mimo to, nie patrząc oczywiście na wynik, bo nie o to mi chodzi, drużyna zaprezentowała się dobrze. Można powiedzieć, że po dwa sety w każdym z meczów dziewczyny zagrały na dobrym poziomie. Zdobyliśmy doświadczenia, które na tym etapie przygotowań są cenne. Pod każdym względem były więc to dla nas bardzo dobre dni treningowe. Teraz, przez najbliższe dni skupimy się nad ćwiczeniem i doskonaleniem niektórych elementów technicznych i taktycznych, aby jak najlepiej przygotować się do meczu o superpuchar z Muszyną. Wcześniej na turnieju w Szamotułach zagramy także z najsilniejszymi drużynami z ubiegłego sezonu: Atomem Trefl Sopot i Impelem Wrocław. To będzie kolejne ważne doświadczenie przed nowym sezonem – dodał włoski szkoleniowiec Chemika. 

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved