Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper Wyszków wygrał V Memoriał J. Gajewskiego

Camper Wyszków wygrał V Memoriał J. Gajewskiego

Siatkarze Campera Wyszków triumfowali w V Memoriale J. Gajewskiego rozegranym w Suwałkach. Wyszkowianie w finale pokonali 3:2 miejscowy zespół Ślepska. W meczu o 3. miejsce AZS Politechnika Warszawska wygrał z Pekpolem Ostrołęka.

W piątek trzy drużyny pierwszoligowe oraz reprezentant ekstraklasy z Warszawy rozpoczęły V Memoriał J. Gajewskiego. W pierwszym meczu półfinałowym w piątek Camper Wyszków zmierzył się z AZS-em Politechniką Warszawską. Pierwszy set nie ułożył się po myśli wyszkowian. Choć na początku obydwa zespoły walczyły punkt za punkt, różnicę na zagrywce zrobił Mateusz Sacharewicz, który posłał kilka asów na drugą stronę siatki i to drużyna prowadzona przez Jakuba Bednaruka mogła się cieszyć ze zwycięstwa 25:15. Kolejne sety były już bardziej wyrównane, drugą odsłonę znakomicie zaczęli siatkarze Campera, zwłaszcza w polu zagrywki. Tobiasz Wojtkowski i Łukasz Kaczorowski sprawili wiele kłopotów przyjmującym AZS-u i po asie serwisowym atakującego Campera było 10:4. W kolejnych akcjach w szeregi wyszkowian wkradło się rozprężenie i stracili kilka punktów z rzędu. Po asie Bartłomieja Lemańskiego zrobiło się po 15, potem aż do końca seta trwała walka punkt za punkt. Do rozstrzygnięcia tej partii była potrzebna gra na przewagi, piłkę setową miał Camper po ataku Sebastiana Wójcika, a ostatni punkt z zagrywki zdobył Jakub Kowalczyk.

Trzeci set zaczął się od prowadzenia Politechniki, jednak z biegiem seta to pierwszoligowcy zyskiwali przewagę. Siatkarze z PlusLigi nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Camperem. Tego seta wyszkowianie wygrali 25:19. W czwartej poszli za ciosem, ale na początku obydwa zespoły grały punkt za punkt. Camper po asie serwisowym Jakuba Kowalczyka prowadził 15:12, ale w końcówce siatkarze Jakuba Bednaruka zdołali doprowadzić do remisu 24:24. Drużyna z Wyszkowa przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrała 29:27 po ataku Kowalczyka.

W drugim meczu półfinałowym gospodarze, drużyna Ślepska Suwałki, w trzech setach rozprawiła się z Pekpolem Ostrołęka. Mecz, wbrew temu, co sugeruje wynik, wcale nie był jednostronnym widowiskiem, a końcówka drugiego seta wygranego przez Ślepsk 33:31 z pewnością zostanie długo w pamięci. W pierwszym secie biało-czerwoni prowadzili już 9:6, lecz nie potrafili utrzymać przewagi. Gospodarze zdołali za to skutecznie odskoczyć w końcówce seta i wygrali go do 21. Set drugi przebiegał pod dyktando Ślepska, lecz w końcowych jego fragmentach świetnie zagrali ostrołęccy siatkarze, którzy doprowadzili do remisu 18:18. Pekpol miał dwie piłki setowe, ale to gospodarze cieszyli się z wygranej 33:31. Był to najbardziej emocjonujący set tego meczu, choć w trzeciej partii również nie zabrakło emocji. Ślepsk wygrał jednak do 23 i cały mecz 3:0.

Camper Wyszków – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(15:25, 26:24, 25:19, 29:27)

Camper: Wojtkowski, Kaczorowski, Wójcik, Szulik, Kowalczyk, Zrajkowski, Sobczak (libero) oraz Woroniecki, Faryna, Rutecki i Peszko
AZS Politechnika: Strzeżek, Lipiński, Lemański, Śliwka, Szalpuk, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Radomski

Ślepsk Suwałki – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:21, 33:31, 25:23)

Ślepsk: Obrębski, Smoliński, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Modzelewski, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Rawiak i Mendak (libero)
Pekpol: Przybylski, Milewski, Białek, Wierzbicki, Szczygielski, Boruch, Saczko (libero) oraz Cichocki, Szałański, Obermeler, Zalewski i Wdowiak

W sobotnim meczu o trzecie miejsce w turnieju zespół z Warszawy wygrał 3:1 z Pekpolem. W pierwszej partii to pierwszoligowcy mieli lekką przewagę i utrzymywali dystans dwu-, trzypunktowy. Warszawianie zdołali wyrównać w końcówce seta (19:19), ale Pekpol już nie odpuścił i wygrał do 22. W drugiej, wyrównanej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Gdy ostrołęczanie zdobyli w końcówce dwupunktową przewagę (20:18), wydawało się, że znów będą górą w tym secie. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka jednak odrobili stratę i wygrali końcówkę, doprowadzając do remisu. Kolejne dwa sety przebiegły już pod dyktando zespołu ze stolicy. W trzecim AZS prowadził 10:4, 16:9 i tak wypracowanej przewagi nie oddał do końca, pewnie wygrywając do 18. W ostatniej partii ta przewaga była jeszcze większa i warszawianie zajęli trzecie miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem AZS-u wybrano Aleksandra Śliwkę, w zespole Pekpolu wyróżniono Damiana Wdowiaka.

O pierwszych dwóch setach finału siatkarze z Wyszkowa chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Pierwsza odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, którzy po bloku na Tomaszu Ruteckim prowadzili 2:0. Wyszkowianie szybko zrewanżowali się graczom Ślepska i po bloku na Wojciechu Winniku był remis 2:2. Potem toczyła się gra punkt za punkt, aż do momentu, gdy w polu zagrywki pojawił się Tomasz Rutecki. Przyjmujący wyprowadził Camper na prowadzenie 13:9, potem jednak w grę gości wkradła się nerwowość. Łukasz Kaczorowski uderzył w aut, pomylił się też Jakub Kowalczyk, a w Ślepsku punktował Krzysztof Modzelewski i zrobiło się po 14. W końcówce do Modzelewskiego dołączył Winnik i to siatkarze z Suwałk cieszyli się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie. Drugi set rozpoczął się niemal identycznie jak poprzednia partia, od prowadzenia 2:0 Ślepska po asie serwisowym, ale tym razem zespół Campera nie zareagował jak w poprzednim secie. Gospodarze dość szybko wypracowali sobie przewagę i po ataku Przemysława Smolińskiego z krótkiej było 18:12 dla ekipy z Suwałk. Wyszkowianie nie byli w stanie odrobić tej straty i Ślepsk objął prowadzenie w meczu 2:0.

W kolejnym secie nastąpiło odrodzenie Campera. Znakomicie w ataku spisywał się Rafał Faryna, który był nie do powstrzymania. Chociaż początek seta należał do zespołu z Suwałk, przy stanie 10:6 dla Ślepska o czas poprosił trener Jan Such. Po przerwie Camper zabrał się do odrabiania strat. Do remisu doprowadził Rafał Faryna, który potężnym atakiem dał Camperowi 14. punkt. Kolejne akcje stały pod znakiem gry punkt za punkt. Aż do momentu, kiedy sędziowie podarowali wyszkowianom dodatkowy punkt i Camper prowadził 23:21. Seta zakończył autowym atakiem Jakub Urbanowicz. Taki obrót sytuacji podłamał nieco graczy z Podlasia. W secie numer cztery Camper szybko zbudował przewagę, po punktowym bloku na Modzelewskim było 5:2 dla Campera. Swoje punkty dołożył także Sebastian Wójcik, dzięki jego skutecznemu atakowi było 14:8 dla podopiecznych Jana Sucha. W końcówce popis dał Rafał Faryna, który punktował raz za razem i to, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Camper wygrał 25:17 i doprowadził do tie-breaka. W nim od początku siatkarze z Wyszkowa dominowali na parkiecie. Dobrą dyspozycję potwierdził Faryna. Zagrywką punktował Dariusz Szulik i na tablicy widniał wynik 12:8, a tego już nie można było przegrać. Mecz zakończył atakiem ze środka Jakub Kowalczyk i wyszkowianie zwyciężyli w V Memoriale Józefa Gajewskiego. Najlepszym zawodnikiem Campera wybrano Rafała Farynę, wyróżnienie otrzymał również Krzysztof Andrzejewski ze Ślepska.