Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Piąte miejsce Rosjan stało się faktem

MŚ: Piąte miejsce Rosjan stało się faktem

W meczu o piąte miejsce Rosjanie gładko rozprawili się z reprezentacją Iranu 3:0. Podopieczni trenera Andrieja Woronkowa jedynie w drugim secie dali pograć przeciwnikom, którzy przez liczne błędy nie potrafili nawiązać walki.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, pomimo problemów z przyjęciem Rosjanie często swoje ataki kończyli w pierwszym uderzeniu. Po asie serwisowym Nikołaja Pawłowa pierwszy czas wykorzystał trener Slobodan Kovac (8:11). Nie do zatrzymania był Dmitrij Muserskij. Efektowne ataki Pawłowa sprawiły, że przewaga jego zespołu wzrosła, a set stał się znacznie bardziej jednostronny. Po drugiej przerwie technicznej irańscy siatkarze popełniali coraz więcej błędów, ich gra była chaotyczna. Pomimo zmian i interwencji trenera Kovaca dopiero atak Milada Ebadipoura zdołał przerwać złą passę (12:19). Przy wysokiej przewadze w rosyjski zespół wkradło się rozluźnienie. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Andrieja Woronkowa wygrać. Jednostronnego seta efektownym atakiem zamknął Pawłow.

Rosjanie słabiej rozpoczęli kolejną odsłonę spotkania, jednak dzięki szybkiej interwencji trenera Woronkowa jego podopieczni tracili tylko punkt podczas pierwszej przerwy technicznej. Chociaż Irańczycy złapali swój rytm gry, dobrze grali Adel Gholami i Ebadipour, przez błędy własne nie potrafili zbudować wyraźnej przewagi (13:12). Kolejne niewykorzystane szanse sprawiły, że to Rosjanie prowadzili podczas drugiego regulaminowego czasu. Gra obu zespołów stała się szarpana. W decydującym momencie seta mocnymi zagrywkami popisał się Pawłow, zaś Irańczycy ponownie popełniali bardzo dużo błędów. Szczęśliwe zbicie Muserskiego dało ostatni punkt Rosjanom.

Zawodnicy Slobodana Kovaca mieli problem z powrotem na boisko po dziesięciominutowej przerwie. Po drugiej stronie siatki spokojnie grę prowadził Siergiej Grankin, wszyscy Rosjanie utrzymywali wysoką skuteczność. Podopieczni trenera Woronkowa grali bardzo spokojnie, utrzymując wysoką przewagę. Kilka efektownych obron zaliczył Gołubiew. Seria celnych zagrywek Spiridonowa tylko umocniła prowadzenie rosyjskiego zespołu. Podobnie jak w pierwszym secie, przy dużej różnicy punktowej Rosjanie rozprężyli się, jednak i tym razem Irańczycy nie wykorzystali swoich szans. Potrójny rosyjski blok zakończył rywalizację o piąte miejsce.

Rosja – Iran 3:0
(25:19, 25:21, 25:18)

Iran: Mahmoudi (3), Marouf (1), Ghaemi (4), Mousavi (5), Gholami (4), Mirzajanpour (1), Zarif (libero) oraz Ebadipour (9), Mahdavi (2), Ghafour (8) i Fayazi (2)
Rosja: Grankin (1), Pawłow (14), Spiridonow (10), Muserskij (10), Wolwicz (11), Ilinych (1), Jermakow (libero) oraz Birjukow (6) i Gołubiew (libero)