Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Kosiak i Rudol polegli w ćwierćfinale

ME U-22: Kosiak i Rudol polegli w ćwierćfinale

fot. CEV

Polska para Maciej Kosiak i Maciej Rudol pewnie pokonała w meczu o ćwierćfinał mistrzostw Europy U-22 Czechów i awansowała dalej. W nim jednak nie sprostała Szwajcarom, ale ma jeszcze szansę na zajęcie 5. miejsca. Polacy zagrają jutro z Włochami.

Pierwsi swoje spotkanie rozegrali Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy spotkali się z wyżej rozstawioną parą z Austrii. Pierwszy set należał do reprezentantów Polski, którzy cały czas toczyli zacięty bój. Siatkarze z Austrii nie dawali za wygraną, ale mimo wszystko więcej zimnej krwi wykazali Polacy, wygrywając tę partię 15:13. Podobnie wyglądał drugi set. Polska para utrzymywała dobrą dyspozycję i ostatecznie również ta partia padła ich łupem (15:12). Druga część meczu była równie wyrównana, tym razem jednak pałeczkę przejęli przeciwnicy z Austrii. Lorenz Petutsching i Tobias Winter odwrócili sytuację na swoją korzyść. Do rozstrzygnięcia tego spotkania doszło w tie-breaku. Podobnie jak w całym meczu, walka toczyła się punkt za punkt. Ostatnie piłki należały jednak do Petutschinga i Wintera, którzy tym zwycięstwem zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Para pokonała w meczu o awans do ćwierćfinału Czechów. Spotkanie było od samego początku kontrolowane przez Polaków. Niżej notowani sąsiedzi nie stawiali zbyt wysokich wymagań. W pierwszym secie zdecydowanie dominowali Kosiak i Rudol, którzy pierwszą partię wygrali 15:5. W drugim secie Czesi pokazali, że chcą powalczyć o zwycięstwo, jednak nadal dobrą formę utrzymywała polska para. Mimo ambitnej gry Benesa i Perusica kolejna odsłona padła łupem Polaków (15:10). Ostatni set od początku upewniał parę Kosiak/Rudol, że awans jest na wyciągnięcie ręki. Sumienna gra polskiej dwójki oraz wyraźne prowadzenie w trzecim secie spowodowały jego szybkie zakończenie i awans do kolejnej rundy.

Benes/Perusic [12] – Kosiak/Rudol [2] 0:3
(5:15, 10:15, 8:15)
Petutschnig/Winter [6] – Bryl/Kujawiak [20] 3:2
(13:15, 12:15, 15:12, 15:13, 13:11)


Przeszkodą nie do przejścia dla Polaków okazali się Nico Beeler i Marco Krattiger. W trzeciej rundzie zawodów Maciej Kosiak i Maciej Rudol w trzech setach przegrali ze Szwajcarami 0:3. Po wyrównanym pierwszym secie i porażce w końcówce (12:15) Polacy nie podłamali się i w drugiej partii starali się dotrzymywać kroku rywalom. Pomimo tego Szwajcarzy dość pewnie zmierzali do zwycięstwa w całym spotkaniu. Obraz gry nie uległ zmianie także w trzeciej odsłonie, a Beeler i Krattiger pozbawili szans Polaków na zdobycie medalu (12:15). Biało-czerwoni powalczą jutro o miejsca 5-8.Beeler/Krattiger SUI [7] – Kosiak/Rudol POL [2] 3:0
(15:12, 15:11, 15:12)

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved