Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kołobrzeski beniaminek szykuje się do startu w II lidze

Kołobrzeski beniaminek szykuje się do startu w II lidze

fot. archiwum

OPP Powiat Kołobrzeski przygotowuje się do startu w II lidze. Będzie to dla niego pierwszy sezon na tym szczeblu rozgrywkowym. Drużyna została wzmocniona kilkoma zawodnikami znanymi z występów w Morzu Bałtyk Szczecin.

W minionym sezonie kołobrzeżanie dotarli do finałów III ligi, na które udali się do Chełmży. Tam jednak nie spisali się najlepiej, bowiem przegrali wszystkie trzy mecze i zajęli ostatnie miejsce w turnieju. Jednak powiększenie I ligi sprawiło, że w II lidze pojawiły się wolne miejsca. Jedno z nich zajęli właśnie podopieczni Waldemara Pankiewicza i Leszka Kowalewskiego, dzięki czemu w sezonie 2014/2015 zagrają w II lidze.

W zespole pozostali podstawowi gracze, którzy rywalizowali na szczeblu wojewódzkim, czyli chociażby Jarosław Pankiewicz, Jakub Sochacki, Marek Majzner i Maciej Ostaszewski. Ale został on także wzmocniony kilkoma zawodnikami, którzy mają za sobą nawet walkę na pierwszoligowym froncie, głównie w Morzu Bałtyk Szczecin. Mowa między innymi o: Konradzie Paśniku i Łukaszu Jakowczyku (atakujący), Tomaszu Cichoszu, Krzysztofie Zapaśniku (rozgrywający), Pawle Kolcu oraz być może Krystianie Pachlińskim (przyjmujący). Warto również wspomnieć, że szeregi beniaminka zasilił także Ariel Tański, to środkowy, który ma za sobą grę w AZS-ie II Olsztyn.

W miniony weekend kołobrzeżanie wzięli udział w turnieju w Zielonej Górze. Gospodarze okazali się mało gościnni, bowiem zajęli pierwsze miejsce w zawodach. W finale wykazali wyższość nad Bielawianką Bielawa. W starciu o trzecią lokatę zachodniopomorski beniaminek nie sprostał Orionowi Sulechów. Porażka 1:2 sprawiła, że beniaminek II ligi zajął czwarte miejsce, choć w Zielonej Górze nie wystąpił w najmocniejszym składzie.Z pewnością początek sezonu nie będzie łatwy dla kołobrzeżan, tym bardziej że pierwszy ligowy pojedynek rozegrają na wyjeździe już 27 września, a ich rywalem będzie AZS UAM Poznań. Jednak z każdym kolejnym meczem podopieczni trenera Pankiewicza powinni prezentować się coraz lepiej, ale czas pokaże, jaki wynik będą w stanie osiągnąć na drugoligowym froncie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved