Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jose Luis Gonzalez: Chcemy poprawić wynik z zeszłego sezonu

Jose Luis Gonzalez: Chcemy poprawić wynik z zeszłego sezonu

fot. FIVB

- Mam nadzieję, że nadchodzące rozgrywki będą dla BBTS-u pomyślniejsze - przyznał argentyński atakujący bielszczan, Jose Luis Gonzalez. Po powrocie z mistrzostw świata zawodnik ten pod okiem Piotra Gruszki szlifuje formę przed startem sezonu.

Właśnie wróciłeś z mistrzostw świata – podsumuj proszę na gorąco ten turniej, jego najważniejsze momenty dla ciebie.

Jose Luis Gonzalez: Chwilą, którą zdecydowanie najmilej wspominam, była pierwsza runda, którą rozegraliśmy z Polską oraz Serbią. To było kilka spotkań, które najbardziej pozytywnie pozostały mi w sercu. Jeżeli chodzi o całą drużynę, to na pewno w pamięć szczególnie zapadły nam pojedynki z Włochami i Stanami Zjednoczonymi, ponieważ udowodniliśmy w nich, że potrafimy grać zespołowo i walczyć do końca, niezależnie od okoliczności.

Zarówno ty, jak i kilku innych zawodników z kadry Argentyny na co dzień gracie w polskich klubach. Czuliście przez to większą sympatię miejscowych kibiców podczas swoich meczów?Nie wydaje mi się. Uważam za to, że już przed samym turniejem czuliśmy, że fani z Polski lubią naszą reprezentację. Nie umniejsza to faktu, że według mnie doping, który miał miejsce w hali, jaki i również poza nią, wskazywał na to, że wsparcie płynie dla wszystkich ekip, które grają podczas tych mistrzostw – nie tylko dla mnie, Facudno Conte czy Nicolása Uriarte. Najbardziej pamiętam ostatni pojedynek z USA, kiedy to cały obiekt pełen był podekscytowanych kibiców – cieszyli się, że zwyciężamy, ponieważ to gwarantowało ich drużynie awans do kolejnej rundy. Dobrze jest grać w takiej atmosferze.

A jak ogólnie oceniasz organizację mistrzostw świata w Polsce?

– Niesamowicie profesjonalnie zorganizowana impreza. Wszystko było na swoim miejscu i o odpowiedniej porze: ochroniarze dla zespołów, opieka w halach dla każdego zawodnika… Poza tym mieliśmy świetne jedzenie! Nie mogę powiedzieć złego słowa na temat mistrzostw świata zorganizowanych w waszym kraju.

Kogo typujesz jako zwycięzcę?

– Jestem prawie pewny, że to Brazylia powtórzy sukces sprzed czterech lat, grają naprawdę dobrze. Wydaje mi się także, że polska drużyna zasługiwałaby najbardziej na grę z Canarinhos w finale.

Zostawmy już temat mistrzostw. Po bardzo trudnym poprzednim sezonie klubowym postanowiłeś mimo wszystko pozostać w BBTS-ie. Dlaczego?

– Swoją decyzję o ponownym podpisaniu kontraktu z bielskim klubem podjąłem na początku sezonu reprezentacyjnego z Argentyną. Zadecydowałem tak głównie dlatego, że polska liga jest jedną z najlepszych na świecie i to dobra szkoła siatkówki. Poza tym obiecano mi, że skład drużyny znacząco się zmieni i że władze klubu zrobią co w ich mocy, żeby BBTS osiągnął lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że nadchodzące rozgrywki będą dla nas pomyślniejsze i zaczniemy od nowa kształtować sportową historię klubu, zapominając o tym, co było.

Jaki jest twój naczelny cel w tym sezonie, a jaki dla zespołu?

Osobiście chciałbym kontynuować swoją dobrą grę z okresu reprezentacyjnego. Przez ostatnie kilka miesięcy nauczyłem się bardzo dużo i nie chcę na tym poprzestać. Najważniejsze jest stopniowe poprawianie swoich umiejętności w ataku – być z meczu na mecz coraz lepszym. Co do BBTS-u, to trudno mi się wypowiedzieć – nie chcę mówić, że naszym głównym założeniem jest dostać się do najlepszej ósemki rozgrywek, ponieważ zawsze istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że zmagania zakończymy z tym samym wynikiem co w zeszłym sezonie. Musimy najpierw zobaczyć jak wygląda nasza gra podczas ligowych zmagań, jak prezentują się poszczególni gracze, a także przekonać się, jak wypadamy w świetle innych drużyn. Jedno jest jasne – chcemy poprawić wynik z minionych rozgrywek. W połowie sezonu zadaj mi to pytanie ponownie, a lepiej ci odpowiem! (śmiech)

Czy trudno będzie stworzyć wam kolektyw w sytuacji, kiedy zespół został złożony z zawodników, którzy w większości jeszcze ze sobą nie grali?

– Wydaje mi się, że to wszystko zależy od szkoleniowca. Jeżeli będziemy mieli możliwość uczestniczenia w dobrych treningach i postaramy się spędzać ze sobą na tyle czasu, żeby podłapać dobry kontakt, to nie będzie to dla nas większym problemem, żeby stać się kolektywem. Przyjechałem do Bielska-Białej kilka dni temu, ale rozmawiałem już z kilkoma zawodnikami i muszę przyznać, że to bardzo przyjaźni ludzie. Zdaje się, że łatwo przyjdzie nam nawiązać bardzo dobre relacje i zacząć grać jak drużyna.

W nadchodzącym sezonie PlusLiga będzie większa. Czy uważasz, że to podniesie jej poziom? Może tylko wpłynie na ilość emocji, które wzbudzą mecze?

– Nie wydaje mi się, żeby rozszerzenie ligi w jakikolwiek sposób miało wpłynąć na poziom widowiska. Na pewno za to będziemy grać dłużej, co jest lepsze dla kibiców i mniej znanych klubów, które będą miały szansę się wypromować. Atrakcyjność meczów będzie taka sama, a różnice pomiędzy najlepszymi zespołami i tymi najgorszymi będą jeszcze bardziej widoczne.

Ostatnio do treningów teamu powrócił Bartosz Bućko – zdobywca srebrnego medalu na tegorocznych mistrzostwach Europy juniorów. Czy, jeżeli chodzi o swoją pozycję, czujesz już oddech konkurencji na plecach?

– Dobrze, że w zespole nareszcie pojawiła się jakakolwiek konkurencja, ponieważ to jest bardzo dobre dla drużyny. On jest dobry, ja także, więc każdy z nas będzie starał się udowodnić, że jest lepszy od drugiego. Nie zmienia to faktu, że Bartek jest młody i musi nauczyć się jeszcze wielu rzeczy. Mam nadzieję, że ode mnie także odbierze pewne lekcje.

Czy w takim razie uważasz się za dobrego nauczyciela?

– To, czego się nauczy, nie zależy tylko ode mnie, ale przede wszystkim od niego. Musiałabyś się zapytać Bartka czy jestem dobrym nauczycielem. Jeżeli nawet nie będę, to na pewno dowie się czegoś nowego od trenerów i innych zawodników. Najważniejsze jest, żeby kontynuował zdobywanie nowych informacji i poznawanie różnych aspektów siatkówki. Jest bardzo dobry, ale zawsze może być jeszcze lepszy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved