Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jochen Schöps: Musimy szukać swojej szansy do ostatniej piłki

Jochen Schöps: Musimy szukać swojej szansy do ostatniej piłki

fot. Joanna Skólimowska

- Polacy grają na wysokim poziomie i to będzie dla nas bardzo trudne zadanie, żeby ich powstrzymać i sprawić, żeby ta fala nie była taka wysoka, zwłaszcza że będą mieli za sobą kibiców, którzy będą chcieli ich ponieść do  zwycięstwa - mówi Jochen Schöps.

Bez wątpienia Niemcy są jedną z rewelacji mistrzostw świata. Można nawet rzec, że nieco niepostrzeżenie przemknęli się do strefy medalowej. Wprawdzie gładko przegrali z Rosją, Brazylią czy Francją, ale zwycięstwo nad Iranem dało im awans do najlepszej czwórki turnieju, co jest bardzo dobrym osiągnięciem. – Dotychczasowe wyniki nas zadowalają, bo jesteśmy już w półfinale. Możemy też być zadowoleni z poziomu naszej gry, bo sporo meczów było naprawdę dobrych w naszym wykonaniu. Niestety, zdarzały nam się też gorsze spotkania. Albo wygrywaliśmy gładko 3:0 lub 3:1, albo przegrywaliśmy gładko 0:3 – powiedział Jochen Schöps. W meczu z Polakami powinniśmy być gotowi na rozegranie długiego meczu, bo wątpię, żebyśmy byli w stanie wygrać ten mecz 3:0. Dlatego przez cały czas musimy walczyć i szukać swojej szansy do ostatniej piłki – dodał niemiecki atakujący.

W półfinale podopieczni trenera Heynena trafili na biało-czerwonych, którzy będą faworytami. Niemcy doceniają klasę i dotychczasowe osiągnięcia rywali, ale zapewne tanio skóry nie sprzedadzą. – Polacy grają świetnie w tych mistrzostwach i są na fali wznoszącej. Jak na razie ponieśli tylko jedną porażkę z Amerykanami. Teraz są jednak po serii zwycięstw z silnymi zespołami i to na pewno wzmocniło ich morale. Polacy grają na wysokim poziomie i to będzie dla nas bardzo trudne zadanie, żeby ich powstrzymać i sprawić, żeby ta ich fala nie była taka wysoka, zwłaszcza że oni będą mieli za sobą niesamowitych kibiców, którzy będą chcieli ich ponieść do kolejnego zwycięstwa – zakończył Schöps.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved