Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Drugie zwycięstwo wrocławianek i druga porażka BKS-u w Karpaczu

Drugie zwycięstwo wrocławianek i druga porażka BKS-u w Karpaczu

Impel Wrocław po raz drugi wygrał swój mecz w Turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu. W sobotę wrocławianki pokonały 3:0 BKS Bielsko-Biała, dla którego była to już druga porażka. W niedzielę Impel zagra z Dresdner SC o 1. miejsce w turnieju.

W drugim dniu turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu BKS Aluprof zagrał z Impelem Wrocław. Po pierwszych meczach bielszczanki miały na swoim koncie porażkę z zespołem Dresdner SC, a wrocławianki zwycięstwo nad VK Agel Prostejov.

BKS Aluprof rozpoczął mecz dobrze, bo od prowadzenia 4:3. Podobnie jak w spotkaniu z Niemkami, im dłużej trwał set, tym większą przewagę miały rywalki. Wrocławianki szybko wyszły na prowadzenie i systematycznie je powiększały: 8:6, 16:9. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:14 dla Impelu. Druga partia miała podobny przebieg do pierwszej. Podopieczne Leszka Rusa tym razem dłużej dotrzymywały kroku Impelowi (13:15). Jednak środkowa część drugiego seta zdecydowanie należała do wrocławianek (20:14). Ostatecznie set zakończył się wygraną klubu z Wrocławia 25:18.

Trzeci set okazał się ostatnim, choć było w nim najwięcej walki. Tym razem początek należał do Impelu (4:0, 8:2). Środkową część tej partii lepiej zagrał BKS Aluprof, przez co zniwelował prowadzenie wrocławianek do jednego punktu (15:16). Niestety końcówka znów należała do Impelu, który ostatecznie wygrał 25:20 i cały mecz 3:0.

Porażka z Impelem była drugą w turnieju w Karpaczu. Wszystko wskazuje na to, że jutro podopieczne trenera Leszka Rusa zagrają z VK Agel Prostejov o trzecie miejsce w zawodach. Wrocławianki w meczu o pierwsze miejsce zmierzą się z niemieckim Dresdner SC.

Aluprof Bielsko Biała – Impel Wrocław 0:3
(14:25, 18:25, 20:25)

BKS: Lis, Trojan, Muhlsteinova, Łyszkiewicz, Strózik, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Horka, Wilk i Pelc
Impel: Ptak, Cutura, Topić, Hanke, Kaczor, Kąkolewska, Sawicka (libero) oraz Mroczkowska, Kauffeldt, Gryka, Grejman i Kwiatkowska

źródło: bks.bielsko.pl