Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wygrane Dresdener SC oraz Impelu Wrocław w Karpaczu

Wygrane Dresdener SC oraz Impelu Wrocław w Karpaczu

Siatkarki BKS-u Bielsko-Biała uległy w pierwszym meczu Turnieju Trzech Narodów w Karpaczu niemieckiej drużynie Dresdner SC. W drugim spotkaniu Impel Wrocław również w trzech setach pokonał czeski Agel Prostejov. Jutro kolejne mecze turnieju.

W turnieju o Puchar Trzech Narodów bielszczanki zanotowały pierwszą porażkę. Po ubiegłotygodniowym turnieju w Bobolicach, gdzie BKS Aluprof wygrał wszystkie trzy mecze, tym razem bielskie siatkarki musiały uznać wyższość przeciwniczek z Dresdner SC. Podopieczne trenera Leszka Rusa lepsze od Niemek były tylko na początku meczu, gdy wygrywały 4:3 i 8:6. Później do głosu doszły siatkarki z Drezna. Wyszły na prowadzenie 12:11 i 16:13. Niemki pod koniec seta powiększyły jeszcze przewagę i wygrały 25:20.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Dresdner SC 4:0 i 8:2. Bielszczanki zmniejszyły straty 9:12 i 18:20. Niestety końcówka seta znów należała do rywalek, które zdobyły pięć punktów z rzędu i wygrały 25:18. W trzeciej partii podopieczne trenera Leszka Rusa dotrzymywały kroku Niemkom tylko na początku. Później siatkarki z Drezna „odjechały” na kilka punktów i dość szybko zakończyły tego seta, zwyciężając 25:13.

Porażka 0:3 z Dresdner SC jest pierwszą przegraną bielskich siatkarek w obecnych przygotowaniach do sezonu. Jutro o godzinie 16:00 drugi mecz BKS-u Aluprof w turnieju w Karpaczu. Rywalem będzie Impel Wrocław, który w piątek w trzech setach pokonał czeski zespół Agel Prostejov.

Wicemistrzynie Polski pewnie pokonały czeskiego przeciwnika, w żadnym z setów nie pozwalając mu przekroczyć barierę 20 punktów. – Nie mogłyśmy się doczekać pierwszych meczów, więc podchodzimy do turnieju w Karpaczu zmotywowane i pełne woli walki. Uważam, że jak na początek zaprezentowałyśmy się z dobrej strony – wynik mówi sam za siebie. W każdym elemencie starałyśmy się realizować wszystko, nad czym pracujemy od początku przygotowań do sezonu. Teraz jeszcze nie wygląda to perfekcyjnie, bo wciąż jesteśmy na etapie przedsezonowym. Jednak nasza postawa na boisku napawa optymizmem przed zbliżającym się sezonem – powiedziała Agnieszka Kąkolewska.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Dresdner SC 0:3
(20:25, 18:25, 13:25)

BKS: Horka, Lis, Trojan, Strózik, Łyszkiewicz, Muhlsteinova, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Pelc, Klein, Wilk i Bamber-Laskowska

Impel Wrocław – VK AGEL Prostejov 3:0
(25:18, 25:18, 25:19)

Impel: Hanke (9), Ptak (7), Kąkolewska (11), Cutura (8), Topić (6), Kaczor (7), Sawicka (libero) oraz Mroczkowska (4), Kwiatkowska (3), Grejman (1), Kauffeldt (1) i Gryka

źródło: bks.bielsko.pl, impelwroclaw.pl, inf. własna